circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Громаді Запоріжжя повернули ділянку на вул. Глісерній

08.11.2018, 11:33

text
Поділитися:

Господарським судом Запорізької області задоволено позов Запорізької місцевої прокуратури №1 про повернення земельної ділянки вартістю більше 9 млн. грн. в Олександрівському районі Запоріжжя, повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області.

Відтак, у липні цього року Запорізькою місцевою прокуратурою № 1 пред’явлено до суду позов про повернення територіальній громаді Запоріжжя земельної ділянки площею пів гектара у зв’язку із її не забудовою.

Було встановлено, що у 2009 році між Запорізькою міською радою та одним із приватних товариств строком на 10 років укладено договір оренди земельної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку по вулиці Глісерній у Запоріжжі.

Проте, незважаючи на вимоги Земельного та Цивільного кодексів України, орендар упродовж дев’яти років так не розпочав будівництво житлового будинку та навіть не звернувся до відповідних органів з метою отримання необхідних дозвільних документів для здійснення будівництва будинку.

В силу положень ст. 416 Цивільного кодексу України та ст. 102-1 Земельного кодексу України укладений договір оренди є припиненим у зв’язку із нездійсненням забудови земельної ділянки протягом трьох років підряд. Відповідний висновок зроблено у березні 2018 року Верховним Судом.

З урахуванням вимог законодавства та вказаної судової практики, Запорізька місцева прокуратура № 1 звернулась до господарського суду Запорізької області з позовом про повернення приватним товариством земельної ділянки Запорізькій міській раді.

Під час розгляду справи у суді, відповідачем неодноразово подавалися безпідставні клопотання, зокрема, про застосування строків позовної давності, які судом обґрунтовано відхилено.

Окрім того, незважаючи на те, що місцевою прокуратурою позов пред’явлено в інтересах територіальної громади міста, Запорізькою міською радою до суду подано заяву про відмову від позову та закриття провадження у справі. Вказана заява судом також залишена без задоволення.

Водночас, завдяки активній позиції прокурорів, які підтримували позов та безпосередній участі у розгляді справи заступника керівника Запорізької місцевої прокуратури № 1 Віктора Харченка, рішенням господарського суду Запорізької області позовну заяву Запорізької місцевої прокуратури №1 задоволено у повному обсязі.

Суд зобов’язав приватне товариство повернути територіальній громаді Запоріжжя раніше орендовану земельну ділянку та підтвердив обґрунтованість доводів прокуратури.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: