circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Громади Запоріжжя збільшують привабливість для інвестора

24.07.2018, 10:04

text
Поділитися:

Для представників громад за участю німецьких експертів у Запоріжжі відбулося засідання «круглого столу» на тему «Бізнес як фундамент сталого розвитку бізнесу громади». Організатором заходу виступив Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Експерти висловили впевненість, що сьогодні є інтерес до України, є гроші, які хочуть в Україну інвестувати, але для цього громади мають створювати відповідні умови. Їм необхідна публічність через створення веб-порталів з таким обсягом інформації, щоб інвестор, не в’їжджаючи на територію, без попередніх зустрічей з посадовцями, міг зацікавитися місцем, зрозуміти наявний потенціал.

У рамках обговорення «інвестиційного поля» заступник Мелітопольського міського голови Сергій Прийма презентував досягнення міста у співпраці з міжнародними організаціями та за допомогою використання програм технічної допомоги. Завдяки цьому до Мелітополя був перевезений ІТ-офіс із Польщі, розроблено план місцевого економічного розвитку на найближчі два роки. Позиціювання Мелітополя як черешневої столиці з 2016 року дало змогу залучити інвестора, який сьогодні літаками доставляє мелітопольську черешню до Китаю.

– Сайт, інвестиційні паспорти, брендбуки, промоматеріали, організація та участь у інвестиційних форумах, конференціях і виставках — це те, що потрібно використовувати як маркетингові інструменти. До речі, у Запоріжжі минулого року в інвестиційних форумах взяли участь 42 міжнародні компанії, що є потенційними інвесторами. До того ж, Запорізькою облдержадміністрацією на сьогодні розробляється веб-портал, на якому будуть представлені інвестиційні пропозиції області. Сьогодні вже на сайті ОДА розміщується інформація про грантові, інвестиційні та кредитні програми з мінімальними процентами, – зазначив заступник начальника Управління зовнішніх зносин та ЗЕД облдержадміністрації Олексій Іванченко.

Цю ідею вже взяла до опрацювання Агенція розвитку Широківської ОТГ. Наразі розробляють сайт інвестиційної привабливості громади, готують генеральні плани і працюють із місцевим бізнесом — роблять інвентаризацію об’єктів, які можуть зацікавити інвесторів орендою, продажем або подальшою співпрацею.

Експерт Служби старших експертів, професор із Німеччини Бела Дьорен наголосив, що відкритість до інвестора та координаційні дії адміністрації для оперативного вирішення питань, вчасне надання інформації та дозволів – це одні з найголовніших підходів у цій роботі. Нерідко інвестор сам має ідеї і потребує лише відповідних об’єктів, тут не можна нехтувати транспортним сполученням, чистою і безпечною землею тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: