circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Громади Запорізької області не встигають витратити державні субвенції

12.12.2017, 11:45

text
Поділитися:

Під керівництвом заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбулася робоча нарада щодо використання грошових коштів субвенції, виділених з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, та використання коштів, передбачених обласною Програмою підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад на 2017 рік, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

На нараду були запрошені голови громад, які мають проблемні питання щодо використання бюджетних коштів, зокрема Малотокмачанськаої, Преображенської, Таврійської та Берестівської сільських об’єднаних територіальних громад.

Як доповів начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, у 2017 році з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури 16 об’єднаним територіальним громадам Запорізької області надано субвенцію в розмірі 70 918,8 тис. грн. За станом на 08 грудня загалом по області освоєно 39 268,1 тис. грн. коштів державної субвенції, що становить 55,4% від загальної суми.

За результатами моніторингу освоєння коштів субвенції визначено сім об’єднаних територіальних громад, у яких на цей час обсяг освоєння державної субвенції складає понад 50% від передбаченого обсягу: Берестівська ОТГ – 70,1%, Воскресенська ОТГ – 73,9 %, Веселівська ОТГ – 56,5%, Долинська ОТГ – 62%, Комиш-Зорянська ОТГ – 79,3%, Приморська ОТГ – 68,3% та Смирновська ОТГ – 84,2%.

Відповідно до Програми підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад Запорізької області на 2017 рік, на створення та модернізацію інфраструктури 24 об’єднаним територіальним громадам передбачено фінансування з обласного бюджету у розмірі 24 млн. грн. На реалізацію Програми у 2017 році з обласного бюджету виділено фінансування у розмірі 12 млн. грн. із розрахунку по 500 тис. грн. на кожну громаду. За станом на 05 грудня всього з обласного бюджету освоєно 5 978,719 тис. грн. (49,8% від загальної суми виділених коштів).

Як свідчать результати моніторингу освоєння коштів з обласного бюджету, п’ять об’єднаних територіальних громад освоїли обсяг коштів на 100%: Ботіївська, Великобілозерська, Воскресенська, Долинська та Комиш-Зорянська об’єднані територіальні громади.

– Наразі, коли закінчується бюджетний рік, а це буде навіть раніше закінчення календарного року, необхідно докласти максимум зусиль для завершення реалізації інфраструктурних проектів. Об’єднаним територіальним громадам треба прискорити процес освоєння коштів державної субвенції та завершити реалізацію проектів до кінця поточного року. Фахівці облдержадміністрації завжди готові надати допомогу та консультації з різноманітних питань, особливо – для новостворених громад, та максимально надавати сприяння. Ви маєте можливість звертатися за допомогою, коли виникають якісь труднощі. Минулого року громади освоїли кошти на 96%. Цього року необхідно вчасно завершити всі заплановані проекти, – зазначила, підбиваючи підсумки, Зінаїда Бойко.

За результатами робочої наради Зінаїда Бойко надала доручення Малотокмачанській, Преображенській, Таврійській та Берестівській громадам прискорити роботу щодо освоєння коштів державного та обласного бюджетів та поінформувати обласну державну адміністрацію про результати. Голови об’єднаних територіальних громад пообіцяли виконати всі планові завдання та доповісти по кожному проекту окремо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: