circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Громади Запорізької області відкривають власні аптеки

23.11.2018, 10:40

text
Поділитися:

У Широківській об’єднаній територіальній громаді відкрилася власна аптека, яка стала другою в ОТГ у Запорізькому районі (перша – центральна – відкрилася в селі Володимирівське, яка наразі залишається єдиною подібною в Україні). До кінця року планують, що запрацює ще одна філія при амбулаторії селища Відрадного, а з 2019 року збираються відкривати аптечні пункти, так звані філії при амбулаторіях громади.

Для сільських жителів відкриття аптеки – це знакова подія, якої всі давно чекали.

– Щоб придбати ліки, люди змушені були їздити до міста. Ніхто з приватного бізнесу і комерційних структур заходити на нашу територію для відкриття аптек не хотів. Тому ми прийняли рішення відкрити її на базі комунального підприємства первинної медико-санітарної допомоги «Сімейний лікар», – розповів голова Широківської громади Денис Коротенко. – Весь процес зайняв близько шести місяців. Ліцензію нам вдалося отримати доволі швидко. Але в документальному оформленні довелося вирішувати багато питань: як купувати, продавати, з ПДВ, без ПДВ, де брати оборотні кошти для аптеки, касового обладнання тощо.

За словами Дениса Коротенка, на першому етапі було створено бізнес план, у якому розписали увесь процес відкриття з підрахунком фінансових витрат і їх обгрунтуванням. Далі була копітка робота щодо отримання ліцензію, яка містить ряд вимог, наймання персоналу з відповідною освітою і документами, підбір приміщення, яке повністю відповідає вимогам Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Запорізькій області, закупівля необхідного обладнання, програмного забезпечення, укладання договорів з постачальниками лікарських засобів.

На сьогодні в аптеці представлені медпрепарати для лікування серцево-судинної, шлунково-кишкової системи, знеболюючі, протизапальні, противірусні препарати, антибіотики, гомеопатичні засоби, лікарські домішки до харчових продуктів, перев’язочні матеріали, вітаміни та препарати для підвищення імунітету. Найближчим часом планується реалізація лікарських косметичних засобів. Для тривалого індивідуального курсу лікування жителі можуть замовити необхідні ліки і через кілька днів отримати. Ціни на препарати складені з мінімальними націнками, але з урахуванням вимог Кабінету Міністрів України.

– На сьогодні для розкрутки аптеки ми поставили мінімальну націнку – 11%. Через цю аптеку будемо реалізовувати і державну програму «Доступні ліки», що теж має підтримати нашу мережу. Це – соціальний проект, дуже потрібний людям, – поділився аланами голова ОТГ Денис Коротенко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: