circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Громади Запорізької області масово недофінансують пільгові перевезення

31.03.2021, 12:41

text
Поділитися:

Під керівництвом директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Марини Барановської відбулась нарада з питань компенсації витрат автопідприємствам за надані послуги з пільгового перевезення пасажирів.

Всього у Запорізькій області налічується понад 435 тисяч осіб, які мають право на пільговий проїзд. Згідно з розрахунками Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників, для покриття витрат автоперевізників Запорізької області на пільгові перевезення необхідно 134 млн грн на рік.

У 2020 році до облдержадміністрації надійшло близько 50 скарг від населення на відмову в пільговому проїзді. Найчастіше скарги стосувалися приміських маршрутів у Запорізькому районі.

Також до облдержадміністрації надходять звернення від автоперевізників щодо відмов органів місцевого самоврядування здійснювати компенсацію витрат на пільгові перевезення з місцевих бюджетів, зокрема, Запорізького району.

– Неприйнятним є той факт, що на цей час з місцевих бюджетів витрати автоперевізників компенсуються на рівні не більше 10% від фактичної потреби. З метою забезпечення належного транспортного обслуговування населення місцевим радам необхідно передбачити в бюджетах територіальних громад видатки на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян в обсязі фактичної потреби для здійснення перевізникам відповідних виплат. Також територіальні громади мають затвердити порядок надання та використання коштів на пільговий проїзд, – відзначила Марина Барановська.

Через те, що автоперевізникам та громадам важко передбачити точну кількість пільгових перевезень, розглядається можливість запровадження електронного квитка.

На сьогодні у містах Запоріжжя, Токмак, Енергодар, Мелітополь вже прийняті програми компенсації пільгового проїзду. Ще 9 громад започаткують такі програми на своїх територіях найближчим часом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: