circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Інклюзивна трупа «Рівні можливості» готує прем’єру вистави про концтабір

01.11.2021, 18:53

text
Поділитися:

Мистецтво не має меж. Це вже вкотре доводять актори інклюзивної театральної трупи «Рівні можливості», що діє у Запоріжжі. Зараз творчий колектив готує чергову прем’єру. Через карантин її презентують у вигляді телевистави.

На сцені актори інклюзивної театральної трупи «Рівні можливості» готуються до чергової прем’єри. За сюжетом вистави дійство відбувається на іншій планеті у 3032 році. Невелика група людей намагається вижити у концтаборі, до якого потрапили …через те, що мають інвалідність або відрізняються за національністю .

Усі учасники трупи – аматори, серед яких є і люди з інвалідністю. Актори кажуть, вистава складна психологічно, але порушує важливі для суспільства теми, як то жорстокість та насильство. І водночас показує, що може статися, якщо люди не будуть добрими і толерантними один до одного. Марія Корхова та Маргарита Зотенко грають на сцені полонених. Зізнаються, вжитися в роль та передати усі емоції героїв було непросто.

За всім, що відбувається на сцені , пильно стежить режисер та автор сценарію Маріанна Смбатян. У виставі вона також виконує одну з ролей. Розповідає, ідея створити інклюзивну трупу виникла, бо сама завжди мріяла грати на сцені. Так з’явилися «Рівні можливості». Актори трупи виступають вже сім років, і своїми виставами демонструють, що люди з інвалідністю можуть грати на професійній сцені нарівні зі здоровими людьми.

Маріанна зізнається: «Рівні можливості» – більше, ніж просто творчий колектив. Актори завжди підтримують один одного. В разі чого самі шиють костюми, збирають реквізити та декорації. А труднощі, з якими інколи стикаються, скоріше виникають на побутовому рівні – наприклад, важко дістатися до місця репетиції. Наприклад, один з акторів живе у Марганці.

Виставу «3032» вдалося втілити у життя завдяки підтримці Українського культурного фонду. Її телевізійну версію можна буде побачити в Інтернеті вже за кілька тижнів. Представити спектакль на сцені театру актори збираються дещо згодом – коли Запоріжжя вийде із «червоної» карантинної зони.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: