circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Історія запорізького книгосховища

22.02.2019, 18:07

text
Поділитися:

Нині бібліотеки не можуть бути суто книгосховищами, адже мають відповідати вимогам вибагливого сучасного читача, зазначають фахівці. Кажуть, зараз бібліотеки радше схожі на простір для дозвілля, де можна не лише взяти книжку, а й відвідати майстер-класи, зустрічі із письменникам, чи інші цікаві події. У Запорізькій обласній бібліотеці притримуються саме такої думки, що минулого року вивело заклад у ТОП-3 кращих по Україні. Анастасія Полєшко зазирнула до книжних фондів та дізналася як у тут збираються утримувати високу планку.

Приміщення у ретро-стилі – відділ рідкісних та цінних видань обласної бібліотеки. Відвідувачі сюди приходять як до музею – доторкнутися до історії. Адже тут зберігається понад 10 000 книг середини 18-го століття. На полицях – колекція мініатюр та видань воєнного періоду до 1945-го року. Одна з місцевих родзинок – “Енеїда” Котляревського, видана у 1937-му.

Заохочують у облбібліотеці і молодших читачів. Зокрема, влаштовують гуртки робототехінки. Мають у фондах і дитячу літературу. Наприклад, книга з об’ємними 3-D малюнком для вивчення англійської, а музична — німецької. До речі, система обміну літературою налагоджена тут доволі добре. Особливо багато замовлень надходить з Ізраїлю.

Місцевий бібліофонд налічує майже півтора мільйона книг. Площа книгосховища близько 5 тисяч квадратних метрів, що дорівнює 9-поверховій будівлі. Є тут література для людей зі слабким зором, аудіо-, відеоносії. У приміщеннях, де зберігаються старі цінні видання немає кондиціонерів. Світло вмонтоване так, щоб не торкалося книжок, аби уникнути пожежі. Кожного року колекції оновлюють та осучаснюють.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: