circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Історію українського герба розповіли у краєзнавчому музеї

23.08.2018, 10:36

text
Поділитися:

Він пройшов крізь століття і майже не змінився. Йдеться про герб України. Знаки, подібні тризубу, з’явилися ще до нашої ери – у часи Трипілля. Вони означали блискавку у богів грому. В подальші епохи на теренах України постійно зустрічався знак тризубця. Про його історію запоріжцям розказали у краєзнавчому музеї. Та представили унікальні артефакти. Які саме – далі у сюжеті.

Це символ влади та божественності. Так про тризуб, який існував у середньовічні на монетах, розказує один із авторів виставки Григорій Шаповалов. Тоді знак означав символ Посейдона. А взірцем сучасного тризубу вражають монети часів Володимира Великого.

Залізний хрест середини 17-го століття. За легендами під ним молився Богдан Хмельницький, коли збирався на війну. Сам хрест був встановлений у січовій покровській церкві, в районі сучасного міста Нікополь. Унікальність цього хреста в тому, що коло на ньому взяли за основу у створенні тризубця, в тому вигляді, який ми знаємо зараз. А поряд з хрестом розмістилась шухлядка від столу з зображенням тризубу. Їй вже понад 80 років.

На виставці показали і як змінилися гроші із символом України, та документи зі згадками про тризуб. Саму виставку запоріжці можуть побачити у краєзнавчому музеї. Вона буде відкритою протягом місяця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: