circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Із жовтня запорізькі пенсіонери почали отримувати перераховані пенсії

25.10.2017, 15:54

video text
Поділитися:

У цьому місяці Валентина Харлова отримала пенсію по новому. Після перерахунку їй прийшло на 1200 гривень більше. Валентина Дмитрівна працює з 17 років. На сьогодні вона має 55 років стажу. Пенсіонерка живе сама. Діти за кордоном, приїжджають раз на рік. На відміну від рахунків за квартиру, які приходять регулярно. Тому новою пенсією, жінка задоволена. Адже, до перерахунку отримувала лише 1490 гривень.

Разом з Валентиною Дмитрівною перераховану пенсію отримали більше півтисячі пенсіонерів області. Проте суми у всіх різні. Деяким пенсія прийшла всього на 200 гривень більше. В пенсійному фонді кажуть, перераховують пенсії за визначеною формулою. Вона залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні.

Перерахунок виплат – не єдина зміна пенсійної реформи. Для людей, які тільки накопичують свій трудовий досвід також є нововведення. Вийти на пенсію у 60 років, можна тільки при наявності 25 років стажу. Кожні 12 місяців вимога до його розміру збільшуватиметься на 1 рік. Так у 2028 році, аби отримати пенсію в 60, необхідно буде мати 35 років страхового стажу. Якщо такої кількості відпрацьованих років немає. Його можна придбати. 10 років коштує більше 120 тисяч гривень. І кожного року ця сума зростатиме.

Важливою умовою для забезпеченої пенсії є розмір зарплати. Чим більшу суму ви отримуєте зараз, тим більшою пенсія буде після виходу на відпочинок. Підтвердити свій трудовий стаж тепер можна лише через персональний облік у пенсійному фонді.

Катерина Лук’янець, Володимир Кіт

Телеканал “Z”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: