circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Керівників територій на Запоріжжі закликали не зволікати з ухваленням бюджетів

23.11.2017, 10:08

text
Поділитися:

На цьому голова облдержадміністрації наголосив під час виїзного спільного засідання колегії обласної державної адміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області, що відбулося в Бердянську.

У рамках заходу присутні обговорили результати обстеження об’єктів соціальної інфраструктури області щодо забезпечення надійності та безпеки їх експлуатації.

– Запорізька область першою в Україні запровадила експеримент по впровадженню інклюзивної освіти. Нагадую, що до кінця поточного року в області мають бути відкриті 50 медіатек. Це питання я тримаю на особистому контролі, тож чекати з їх реалізацією більше не варто. Не забувайте, що людям з інвалідністю увага має приділятися не тільки в освітній, а й в інших сферах, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін повідомив, що за звітами райдержадміністрацій та виконкомів міст обласного значення протягом 9 місяців 2017 року в Запорізькій області сталося 74,5 тис. нещасних випадків невиробничого характеру, що призвело до травмування 74,6 тис. осіб. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року кількість нещасних випадків та чисельність потерпілих збільшилась майже на 2%, від нещасних випадків невиробничого характеру загинули 1068 осіб. Викликає занепокоєння значна чисельність травмованих у побуті дітей. Протягом останніх семи років вона поступово зростала від 12 до 14 тис. осіб на рік, за 9 місяців цього року вже перевищила 10 тисяч осіб.

На виконання доручень селекторної наради Прем’єр-міністра України з питань підготовки навчальних закладів до 2017/18 навчального року в містах та районах області були створені постійно діючі комплексні робочі групи з метою забезпечення надійності та безпеки експлуатації об’єктів соціальної інфраструктури. Зокрема, навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного й оздоровчого призначення, будівель адміністративного призначення. Перевірками встановлено численні недоліки та порушення у сфері додержання законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки, забезпечення технічного стану будівель, споруд, котелень, обладнання територій навчальних закладів та прилеглих територій, доріг (вулиць) тощо. Вони притаманні майже всім обстеженим об’єктам. Найгірша ситуація склалась у Токмацькому та Чернігівському районах.

У свою чергу, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова звернула увагу на те, що навчальні заклади масово потребують здійснення заходів з приведення стану протипожежної безпеки у відповідність до вимог законодавства. Проте це потребує додаткових організаційних і управлінських заходів та великих фінансових залучень. Наприклад, нині автоматичними системами пожежогасіння навчальні заклади не обладнані через їх надзвичайно високу вартість. За орієнтовними розрахунками, виконання робіт з обробки дерев’яних конструкцій вогнезахисним розчином, які потрібно проводити раз на два-три роки, орієнтовно потребує від 20 до 70 тис. грн. на один заклад. Для проведення цих робіт у 537 загальноосвітніх навчальних закладах комунальної форми власності (563- усіх форм власності) та 403 дошкільних навчальних закладах комунальної форми власності (522- усіх форм власності) потрібно близько 55 мільйонів гривень. Установлення засобів пожежної автоматичної сигналізації з проектно-кошторисною документацією орієнтовно коштує від 30 до 200 тис. грн. на один заклад. Для обладнання всіх навчальних закладів області орієнтовно потрібно понад 100 мільйонів гривень. Для комплексного вирішення всіх питань з пожежної безпеки необхідно близько 230 мільйонів гривень.

За повідомленням заступника начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олександра Назарова, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України затверджено наказ «Про проведення позапланових перевірок», яким передбачено протягом жовтня-грудня 2017 року провести 1032 позапланові перевірки стану техногенної і пожежної безпеки 944 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, 59 закладів охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням, 16 будинків для людей похилого віку та інвалідів, 13 закладів відпочинку та оздоровлення. За станом на 9 листопада 2017 року здійснено 536 позапланових перевірок, що становить 52% від позапланових. За виявлені під час перевірок порушення на керівників та відповідальних осіб уже складено 548 адміністративних протоколів.

Найгірший стан техногенної і пожежної безпеки виявлено в таких навчальних закладах: Мелітопольській ЗОШ № 24; Мелітопольському ДНЗ № 78; Мелітопольському ДНЗ № 99; Старопетрівській ЗОШ та Троянівській ЗОШ Бердянського району; Запорізькій ЗОШ № 4. По цих об’єктах уже підготовлено та направлено шість позовних заяв до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи об’єктів до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, готується подача ще 16 позовних заяв по інших об’єктах.

Заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін зазначив, що проблеми накопичувалися роками, а то й десятиліттями, тож швидко їх розв’язати не вдасться. Але просто спостерігати представники влади не мають права. Тож, насамперед, потрібно визначитися з невідкладними завданнями. На кожній території слід визначити базові, перспективні об’єкти соціальної інфраструктури, яким необхідно приділити відповідну увагу. Ця робота повинна проводитися з урахуванням напрямів реалізації освітньої та медичної реформ.

Окрему увагу Едуард Гугнін приділив фінансуванню забезпечення надійності та безпеки експлуатації об’єктів. Зокрема, закладам освіти потрібно 292 млн. грн.; закладам медичного призначення – майже 273 млн. грн.; закладам культури – близько 70 млн. грн.; закладам фізичної культури і спорту – 2,6 млн. грн.; будівлям адміністративного призначення – 90 млн. грн. Разом потреба складає майже 727 млн. грн.

За словами посадовця, з обласного бюджету отримають фінансову підтримку лише базові об’єкти соціальної інфраструктури. Тож основне навантаження лягає на місцеві бюджети. З урахуванням децентралізації влади в рамках адміністративно-територіальної реформи, яка повинна завершитися в наступному році, передбачається, що основними виконавцями цієї роботи стануть об’єднані територіальні громади. Відповідно, кошти на усунення виявлених порушень безпечної експлуатації об’єктів соціальної інфраструктури мають бути закладені у проекти місцевих бюджетів усіх рівнів на наступний 2018 рік.

Підбиваючи підсумки виїзного спільного засідання колегії облдержадміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області, Костянтин Бриль наголосив на тому, що фахівці профільних департаментів та місцевої влади отримають протокольні доручення щодо розв’язання порушених проблем.

– Наостанок хочу звернути увагу керівників територій на питання, важливі для всього регіону. Це завершення обласного заходу “Врожай-2017” та неприпустимість роздутої чисельності штатів. Особливо це стосується райдержадміністрацій у районах, де створені ОТГ. Також прошу керівників територій взяти під контроль освоєння бюджетних коштів. Усі заплановані нами проекти мають бути втілені в життя на благо жителів регіону. На майбутній рік це стосується дуже великої кількості програм. Тож прошу вас приділити першочергову увагу формуванню та прийняттю бюджетів на 2018 рік, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: