circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Кілька громад Запорізької області не бажають приводити до ладу шкільні їдальні

18.06.2021, 12:39

text
Поділитися:

На цьому акцентував увагу голова облдержадміністрації Олександр Старух під час селекторної наради щодо харчування дітей в школах. Завдяки ініціативам першої леді Олени Зеленської нині змінюється філософія організація шкільних сніданків та обідів, ставляться більш жорсткі вимоги до безпеки та якості продуктів і особливо – до чистоти і порядку на харчоблоках.

На жаль, керівникам окремих територій абсолютно байдуже до здоров’я своїх дітей. Голови Водянської та Благовіщенської ОТГ, де шкільні їдальні потребують капітальних ремонтів, взагалі не з’явилися на нараду. Хлопчики та дівчата харчуються лише завдяки соціально-відповідальним аграріям, зокрема, ПАТ «Племзавод «Степной». При цьому Водянська громада запланувала ремонт харчоблоку лише на 2023 рік, а Благовіщенська сільрада планує витрачати гроші на більш пріоритетні, на їхню думку, потреби.

Це ті громади, які постійно просять у держави кошти на різні потреби, а самі не в змозі забезпечити нормальне харчування своїм дітям. Тим паче у бюджетах територій достатньо залишків з минулого року. Вистачить навіть нову їдальню побудувати. Тому питання до громад: «Вам потрібні школи?». Якщо ні, то ми допоможемо купити автобуси, щоб діти мали можливість навчатися в нормальних умовах, – наголосив Олександр Старух та доручив взяти це питання на контроль голові Василівської РДА Андрію Холоші.

Також чимало проблем у Комишувасі, де в одній із шкіл нещодавно зробили капітальний ремонт, не передбачивши пандусу та комплексних умов для інклюзивної освіти.

Викликає певне занепокоєння, коли в громаді відбудована нова гарна школа, але не враховані вимоги безбарєрності, новий стадіон, який в болоті стоїть і може зруйнуватися. І проблеми з харчоблоками, які вже тягнуться більше року. Це все викликає чимало запитань до керівництва території, – прокоментував Олександр Старух.

Не додає оптимізму масове закриття їдалень у школах Токмаку та впровадження кейтерингу. Головне питання – чи зможе забезпечити постачальник нормальні санітарні умови зберігання продуктів та безперебійне харчування школярів. Ситуацію будуть ретельно аналізувати фахівці.

Всі недоліки на шкільних харчоблоках, які виявили експерти Держпродспоживслужби, мають усунути до 1 вересня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: