circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Копи разом із журналістами провели у місті соціальний експеримент

29.11.2018, 20:41

text
Поділитися:

Гучна лайка та прилюдне побиття. Телеканал Z разом із патрульною поліцією, та волонтерами благодійного фонду “Гендер Зед” провели соціальний експеримент у рамках всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”. Три актори імітували сімейну сварку на вулиці. І ми спостерігали за реакцією перехожих. Пройдуть повз чи зупиняться і допоможуть дівчині. Але результат нашого екскременти виявився неочікуваним.

У центрі міста буде наша імпровізована сварка. Ми запросили двох акторів. Це Міша, Маша та Катя. У житті товаришують. Але сьогодні грають роль пари, яка посварилася. Ми розміщуємо наші камери так, щоб їх не було видно. Та засікаємо час. Аби подивитися – скільки треба часу людям, щоб зупинити сварливого хлопця та допомогти наляканій дівчині. Ми розпочали експеримент о 14:43. Займаємо позиції. Першими пару гратимуть Міша та Катя. Починають сваритися нібито через ревнощі хлопця. Постійне штовхання та гучна непристойна лайка. Проходить 3 хвилини експерименту. І один із перехожих чоловіків втручається. Аби актору не дісталося, на поміч виходить поліція. Чоловіка звати Костянтин. Каже, просто не міг пройти повз.

Експеримент триває. Сварка розпочинається знову. Люди проходять, озираються, але не зупиняються. Тут ми помітили маленьку дівчинку. Вона пильно дивилася на сварку. Підійшла до жінки та разом з нею пройшла повз пари. Жінка пішла далі, а дівчинка залишилась. Аби заспокоїти дитину вийшли копи. Аліні всього 11. І дівчинка, не дивлячись на свій вік, намагалася допомогти наляканій дівчині, яку штурляли.

Продовжуємо експеримент. Цього разу пару грають Міша із Машою. Сварка тільки почала набирати обертів, як до наших акторів підходить жінка. І пояснює хлопцю, що поводити себе так ні в якому разі не можна.

Наші актори із благодійного фонду “Гендер зед”. Вирішили прийняти участь у спільному експерименті нашого телеканалу та патрульної поліції у рамках всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”. Хлопець та дівчата настільки вжилися у роль, що навіть у них з’явилося почуття страху і незахищеності.

Експеримент показав, що далеко не кожний може зупинитися та допомогти. Тільки три людини за 15-ть хвилин публічної сварки підійшли, аби вгамувати хлопця. За статистикою поліції, тільки з початку листопада було 192 випадки домашнього насилля. А як би ви вчинили у такій ситуації?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: