circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Лікарі радять запоріжцям з серцевими недугами проходити коронарографію

28.08.2021, 17:33

text
Поділитися:

Щороку в світі від хвороб серця помирають понад 7 мільйонів людей. Лікарі кажуть, 80% трагічних випадків можна було б уникнути, якщо мінімум раз на рік проходити коронарографію. Вона вкрай необхідна при діагностиці та лікуванні хвороб серця. На базі обласної лікарні діє відділення, де проводять цю процедуру.

Процедура коронарографії займає не більше п’ятнадцяти хвилин. Щоправда підготовка до неї триває кілька діб. Нині це – головний та найточніший метод обстеження серця, який дозволяє запобігти інфарктам та безпомилково визначити місце і ступінь пошкодження артерій.

Завідувач відділення рентгеноангіографії та ендоваскулярної хірургії ЗОКЛ Дмитро Руденко зазначає, відкладати цю процедуру не можна, оскільки вона дозволяє усунути ризик передчасної коронарної смерті, а також таких судинних катастроф, як інфаркт міокарду.

За словами лікарів, коронарографії потребують пацієнти, зокрема, після серцевого нападу, а також з аритмією та серцевою недостатністю. Процедура необхідна, аби встановити правильний діагноз і визначитись з подальшим лікуванням.

Інтервенційна кардіологиня ЗОКЛ Валентина Красько говорить, коронарографія – це операція, вона, як і всі операції має ризики, але коронарографія – це операція без розрізу грудної клітини, з мінімальним втручанням в людський організм, а отже, з мінімальним ризиком. Пацієнт під час коронарографії притомний.

Лікарі додають, процедура безболісна. Також вік для проведення коронарографії не є протипоказанням чи обмеженням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: