circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Лікарні №5 та №9 незабаром будуть модернізовані та отримають нове обладнання

30.07.2020, 19:16

text
Поділитися:

Зараз на базі п’ятої міської лікарні працює два відділення екстреної допомоги — хірургічне та травматологічне. Сюди привозять людей із тяжкими ушкодженнями або у станах, які потребують невідкладної допомоги медиків. Аби оновити приміщення та обладнати їх потужним сучасним обладнанням, медзаклад взяв участь у Всеукраїнській програмі “EMERGENCY-2020”. У результаті усе необхідне для порятунку людських життів буде базуватись на перших поверхах медзакладу.

Для того, аби долучитися до проекту, необхідно було виконати чимало конкурсних вимог. За підтримки міста усі вони були дотримані. З міського бюджету було виділено майже 1,5 мільйона гривень. За ці кошти здійснили обстеження будівлі, розробили проект та виконали його експертизу. І лікарня отримала дозвіл на будівництво. Вже визначено переможців тендеру на виконання робіт та укладено із ними договори. Тож, як виглядатиме оновлене відділення, медики демонструють схематично.

Медики розповідають: оновлення почнуться ще із вулиці. За новими правилами “швидкі”, які будуть привозити пацієнтів, заїжджатимуть до спеціально облаштованого боксу.

З першого поверху приберуть лабораторію та деякі адміністративні приміщення. Тож замість роботи із паперами тут рятуватимуть людські життя. Однак проектом передбачено не лише оновлення самих кабінетів лікарні. По завершенні ремонту тут з’являться нові лікарняні ліжка, дефібрилятори, монітори пацієнта, апарати штучної вентиляції легенів та інші необхідні для роботи медиків апарати. За умовами проекту обладнання планує закупити держава. Потім його передадуть до лікарень.

Медики запевняють, завдяки такому облаштуванню приймальних відділень вдасться скоротити час на перевезення пацієнтів лікарнею, адже усе необхідне для порятунку життя обладнання буде розташоване на одному поверсі.

Аналогічні зміни у приймальному відділенні відбудуться й у 9-тій лікарні, яка також бере участь у проекті та вже має усі необхідні дозволи та документи. На виконання робіт в обох медзакладах із держбюджету Запоріжжю вже виділили 16 мільйонів гривень. Загальна ж їх вартість у лікарнях становить 60 мільйонів. Зараз місто сподівається на подальше стабільне фінансування із боку держави. Адже саме від цього залежатиме швидкість виконання робіт. У разі потреби їх частково профінансує місто, зазначив міський голова Володимир Буряк.

Останні чотири роки у місті триває реалізація програми розвитку медицини. Міським коштом виконуються ремонти у лікарнях та закуповується сучасне обладнання. Однак місто постійно шукає шляхи до залучення додаткових інвестицій для розвитку галузі. Володимир Буряк наголосив: усі послуги, які надаватимуть в оновлених в рамках проекту відділеннях, будуть для запоріжців безплатними.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: