circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Лікарням Запорізької області передали 300 кисневих концентраторів

23.11.2020, 08:33

text
Поділитися:

Запорізька область отримала 300 кисневих концентраторів, що були придбані за кошти державної субвенції. 20 листопада вони були розподілені і передані лікарням області.

Ми вже розпочали розподіляти цей кисневий мобільний парк на медічні заклади Запорізької області, де лікуються хворі на COVID-19. Зокрема, Бердянськ отримав 35 концентраторів, Токмак – 18, Пологи – 20. Василівка – 10, Кам’янка Дніпровська – 13 і так далі. Ми розподіляємо ці апарати для того, щоб підтримати медичні заклади, поки вони проводять поточні ремонти та монтують нові централізовані мережі постачання кисню. Крім того, проводиться навчання медичного персоналу щодо правил користування та обслуговування кисневих концентраторів. Чергову партію кисневих концентраторів очікуємо 30 листопада, які також будуть направлені територіям, – прокоментувала ситуацію з киснем заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва.

Щоб медики могли користуватися новим обладнанням, сьогодні зранку Олена Теряєва організувала проведення онлайн-навчання лікарів медичних закладів, де лікують хворих на COVID, з правил користування кисневими концентраторами.

Головний лікар Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні Володимир Шинкаренко повідомив, що 100 кисневих концентраторів залишаться у лікарні на період робіт з облаштування кисневої магістралі в 5-поверховому корпусі лікарні.

Нагадаємо, що 19 листопада депутати обласної ради розглянули питання щодо забезпечення комунального некомерційного підприємства «Обласна інфекційна клінічна лікарня» системою постачання кисню.

Кисневі концентратори допоможуть лікарням області підтримати кисневозалежних хворих на COVID-19. Користуватися новим обладнанням лікарі зможуть вже сьогодні.

Кожен кисневий концентратор має потужність 10 літрів. Один апарат може бути підключений як до одного пацієнта, так і до двох, в залежності від потреби. Принцип дії кисневого концентратора доволі простий. Апарат бере звичайне повітря, пропускає його через систему фільтрів і на виході дозволяє отримати висококонцентрований потік газу, у якому міститиметься від 80% кисню. Саме цей кисень надається пацієнтам.

Як розповів директор Бердянського територіального медичного об’єднання Дмитро Єгоров, сьогодні місто отримало 35 кисневих концентраторів для лікування хворих на COVID.

Ми отримали 35 сучасних мобільних кисневих концентраторів. Вже сьогодні вони будуть підключені, та лікарі зможуть їх використовувати, щоб допомогти хворим. На сьогодні потреба у кисневих концентраторах у Бердянську закрита. Дякуємо за такий необхідний зараз кисень! Нове обладнання допоможе пацієнтам побороти хворобу, а лікарям – надавати кваліфіковану допомогу та рятувати життя людей, – наголосив Дмитро Єгоров.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: