circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Майстер-класи з одноборств стали родзинкою фестивалю «Запорозький Спас»

31.08.2021, 14:19

text
Поділитися:

На острові Хортиця відбувся традиційний фестиваль воїнських і традиційних культур «Запорозький Спас». Майстер-класи з різноманітних одноборств, народні співи й танці, дух козаччини — все це поєдналося воєдино біля славнозвісного кінного театру.

Поєднання минулого з теперішнім завжди було однією з головних родзинок фестивалю «Запорозький Спас». 25-й міжнародний захід на острові Хортиця не став винятком. Сучасна апаратура, культові пісні нинішнього століття … та водночас ми бачимо людей, одягнених у стародавній народний одяг. Козаки готуються показати вміння, котрі були притаманні нашим пращурам кілька століть тому. І що особливо примітно – серед чоловіків не лише корінні українці. Є серед них навіть уродженець Конго — Еммі Бідоя. Він дзюдоїст. Але від спасівського фестивалю в не меншому захваті.

Наявність серед учасників уродженця далекої від України держави є показником високого розвитку фестивалю. Про це наголосили організатори заходу. Президент всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула переконаний, це показник того, що спас цікавий не тільки етнічним українцям, а й політичній українській нації. Цей хлопець, афроукраїнець, показує, що у нас немає розбіжностей, якщо є спільний дух. Дух козацтва. А Запорізька Січ єднала всі народи, всі етноси.

Одна з найяскравіших і дещо моторошних миттєвостей фестивалю — традиційні бої «Лава на лаву. Серед учасників — отаман команди «Січеслав» Віталій Тарін. Він зазначає, на відміну від інших бойових мистецтв світу, де змагаються один проти одного, один проти двох-трьох, спас показує, яким чином діє колективний бій. Ми об’єднуємось в одне ціле, в один міцний кулак.

Організатори фестивалю вкотре зазначили, що у спасі є переможці, але немає переможених. Адже козацький дух незламний. Це наочно демонструє братання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: