circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Маленькі запоріжці опановують народні мистецтва та знайомляться з Космосом

14.06.2019, 13:53

text
Поділитися:

Безплатні майстер-класи і творчі конкурси, родинні пікніки та екскурсії. Все це чекає на запорізьких школярів влітку. Для цього об’єдналися організації волонтерів, будинки культури та профільні заклади. Також у місцевих альма-матер діятимуть 30 денних пришкільних таборів. Активне літо забезпечать і центри дитячої та юнацької творчості. Там діти зможуть розвиватися та відкривати у собі нові таланти.

У Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району — весело. Сюди завітали відвідувачі пришкільного табору “Веселка”. Для 60 школярів тут влаштували справжнє літнє шоу. Долучилися діти і до майстер-класу “Петриківські барви”. Усі разом вчилися зображати калину. Відвідувачка пришкільного табору “Веселка” Варя Литвиненко зізнається, найскладніше було малювати листя, хоча з азами петриківського розпису дівчинка була знайома раніше.

Викладачка петриківського розпису БДЮТ Заводського району Ірина Ковальова пояснює, ягоди слід малювати пальцем, що дуже цікаво для дітей. На виході отримуємо дуже яскраві та колоритні роботи у національному стилі.

Більше діти дізналися не лише про культуру нашого народу. Колективно займалися і вивченням іноземної мови. Викладачі зізнаються: на літо чекали більше, ніж самі діти.

Директорка БДЮТ Заводського району Ірина Чуприна каже, розроблено дуже активну програму, в тому числі музичну. Педагоги надають дітям змогу розкрити музичні таланти, також працюють різноманітні танцювальні майданчики, де діти мають змогу познайомитися з хореографією. Є діти, які будуть вперше це робити. Є гурток англійської мови. У таборах педагоги об’єднують і дітей з таборів, і гуртківців, які вже володіють мовою. Вони там і співають, і грають, і беруть участь у спортивних іграх та квестах.

А от у Палаці дитячої та юнацької творчості школярі долучилися до екогри “Подорож веселих туристів”. У ній діти ловили рибу та збирали квітковий нектар. Директорка міського Палацу дитячої та юнацької творчості Людмила Маринюк говорить, до організовано дозвілля слід залучати якомога більше дітей, оскільки багато з них бігають по вулиці, оскільки батьки не в змозі придбати путівку до табору. Тому наступного літа на базі Палацу облаштують власний літній табір.

Заступниця директора департаменту освіти і науки ЗМР Наталія Вітковська погоджується, потенціал Палацу дуже значний – відновлена робота планетарію, працює кінозал, різноманітні гуртки, які дітям цікаво відвідувати, – гурток дизайну, англомови, «Юні натуралісти».

Побачивши майстер-клас зі східних танців , знімальна група “Акцентів” не стрималася — спробували відтворити кілька рухів. Такі заняття будуть організовувати протягом літа. Долучитися до них може кожен охочий. Тренерка зі східних танців міського Палацу дитячої та юнацької творчості Аміна Кругляк каже, східні танці розвивають жіночність та ніжність, що дуже важливо для дівчат.

Всі три літні місяці працюватиме і планетарій. А наприкінці літа можна буде відвідати перший у Запоріжжі музей космонавтики. У закладі намагаються виховати нове, космічне, покоління. Керівник астрономічного гуртка міського Палацу дитячої та юнацької творчості Євген Петриченко говорить, планетарне мислення – це те, що прививається вихованцям гуртку астрономії. Їх вчать гармонічно жити під зірками на нашій планеті Земля. Колектив Палацу працює над створенням власного музею космонавтики, який діятиме у комплексі з планетарієм.

А ще можна завітати до ботанічного саду. Окрім прогулянок яскравими алеями й оранжереями, тут усе літо працюватимуть гуртки “Природної англійської мови” та влаштовуватимуть творчі майстер-класи. Заступниця директора з навчальної роботи ПНЗ “Дитячий парк “Запорізький міський ботсад” Ольга Лещіменко розповідає, дітки навчаються тут перш за все любити природу, – і засобами малювання, і через навчання англійської мови, і через виготовлення власноруч речей, які радують і душу, і око. Тут викладає вчитель, який горить своєю справою — Світлана Миколаївна Катюха. Вона привчає людей, дітей любити природу, берегти її, і все це на основі англійської мови. Тобто відбувається закріплення знання з англійської мови через доторкання до природи.

Протягом літа у місті працюватимуть і так звані волонтери-івент-менеджери. У свою чергу вони готують цілі родинні свята та фестивалі. Долучитися до заходів може кожен охочий.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: