circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Маломобільні запоріжці на Хортиці протестували реконструйовані локації

27.09.2021, 08:26

text
Поділитися:

Раніше музей Запорізького козацтва, що на Хортиці, та об’єкти навколо нього, були непридатні для відвідування маломобільними групами населення. А такими є люди з інвалідністю, тимчасовими травмами та захворюваннями, люди поважного віку та деякі інші. Але сьогодні, завдяки реалізації програми Президента “Велика реконструкція”, музей на Хортиці та інші культурно-історичні об’єкти стають доступними.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух разом з групою запоріжців з інвалідністю, які були представлені громадськими організаціями “Українське товариство сліпих” та Всеукраїнською молодіжною громадською організацією “Соціальний вектор”, особисто перевірили та оцінили якість інклюзивної складової реконструйованих об’єктів на Хортиці. Учасники заходу обійшли Козацьке коло, пройшлися Тарасовою стежкою та піднялися на Курган національної єдності.

Так, пересуваючись пішохідною доріжкою по Козацькому колу, люди з вадами зору без допомоги сторонніх осіб у доволі швидкому темпі рухалися доріжкою, яку було викладено тактильною плиткою.

Оглядаючі скульптури та путівники, учасники заходу висловили задоволення з того, що паралельно з текстом Брайля, інформацію можна отримати завдяки кюаркодам. Адже сьогодні за словами учасників майже всі люди з маломобільних груп мають мобільні телефони з відповідними функціями зчитування. А це набагато полегшує отримання історично-довідкової інформації та, відповідно, збільшує задоволення від перебування на Хортиці .

Після прогулянки Тарасовою стежкою та сходження на Національний курган єдності, учасники заходу залишилися задоволені якістю огорожі, але висловили побажання з часом запустити човникові електроскутери, що полегшить сходження. Побажання знайшло підтримку у голови ОДА Олександра Старуха та генерального директора Національного Заповідника “Хортиця” Максима Остапенка.

Учасники “тестування” висловили побажання щодо налагодження більш якісного транспортного забезпечення. Адже не всі мають власні автомобілі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: