circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Майже 70 % українських школярів страждають від булінгу

31.08.2018, 21:04

text
Поділитися:

Двоє б’ються, інші — дивляться. А то й знімають все це на відео, щоби потім викласти в мережу. На відео зазвичай все починається з образливих слів. Проте часто підлітки не можуть зупинитися. У випадках, коли цькування від слів переходить до побоїв, до справи береться поліція.

Найчастіше школярі цькують однолітків, котрі мають серйозні хвороби та фізичні вади: поганий зір, слух та порушення опорно-рухового апарату. Булять також за особливості поведінки – замкнутість чи навпаки – імпульсивність. Дістається і тим, хто має специфічну зовнішність – наприклад, рудим, надмірно худим чи повним. Цькуванню піддають тих, хто відчуває страх перед школою або так званих «домашніх дітей», які не мають достатніх навичок соціального спілкування. Сміятися можуть з обдарованості чи навпаки неуспішності у навчанні, ображають за неохайність та фізичну слабкість. Підсумовуючи: об’єктом цькування може стати будь-хто і з будь-якого приводу.

Відеотренінги, що ширяться соцмережами, рекомендують на агресію реагувати без агресії. Стверджують: до спокійної та впевненої людини кривдники швидко втрачають цікавість.

За статистикою Юнісеф, майже 70 % школярів в Україні страждають від булінгу. І більшість з них не наважується сказати про це батькам або вчителям. Тому психологи радять дорослим звертати більше уваги на своїх дітей і питати їх першими.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: