circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Медики закликають містян не зволікати із підписанням декларацій із сімейним лікарем

19.09.2019, 18:35

text
Поділитися:

Ще чверть запоріжців досі не підписали декларації із сімейними лікарями. Задля цього їх чекають у медичних закладах міста, зазначають у профільному департаменті. Нагадують – кампанія з укладання угод стартувала з середини минулої весни. Фахівці запевняють – зробити це дуже просто. Журналісти «Акцентів» дізналися, як обслуговують тих, хто декларації не має та що потрібно, аби її підписати.

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 обслуговують 66,5 тисяч пацієнтів. Показник щодо підписаних декларацій тут середній по місту – 71%. Укласти угоду можна просто у лікаря, в спеціально обладнаному кабінеті або в реєстратурі. На сьогодні у Центрі укладено 47 тисяч декларацій. З них майже 10 тисяч — з дітьми. До речі, ця категорія охоплена повністю.

Норма для сімейного лікаря — 1800 укладених декларацій, для педіатра — вдвічі менше. Запоріжці зізнаються: укладаючи угоду передусім спираються на досвід роботи фахівця або ж йдуть до відомого їм лікаря.

У кабінеті сімейного лікаря — комп’ютери та оргтехніка. Кожний спеціаліст має електронний підпис, на місці оформлює електронний рецепт. Тут же можна зробити кардіограму, виміряти рівень цукру у крові та тиску, і ще багато іншого. Сімейний лікар Тетяна Коротка вже давно набрала достатню кількість пацієнтів та переконана у перевагах системи декларацій.

Тих, хто ще декларації із сімейними лікарями не підписав, наразі обслуговують, втім нагадують – укладена угода гарантує безоплатну медичну допомогу в обсязі, передбаченому Кабміном. У майбутньому для непідписантів така можливість буде обмежена. Зокрема, вони не зможуть долучитися до програми надання безоплатних ліків. Адже електронний рецепт виписують лише тим, хто є в національній базі охорони здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: