circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Педагог з Мелітополя стала кращим вчителем України

07.10.2019, 11:09

text
Поділитися:

Премія Global Teacher Prize Ukraine оголосила цьогорічного переможця. Найкращим учителем України стала Наталя Кідалова з міста Мелітополя Запорізької області. Вона викладає англійську мову, українську мову і літературу в Мелітопольській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 23.

Цими вихідними у Національній опері України відбулось урочисте нагородження переможців премії, приурочене до Всесвітнього дня вчителя.

На «вчительський Оскар» номінували майже три тисячі українських педагогів. Серед усіх учасників поетапно було відібрано ТОП-50, а потім ТОП-10. У Департаменті освіти і науки облдержадміністрації повідомили, що в десятку кращих учителів України, окрім Наталії Кідалової, увійшла вчителька англійської мови Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Наталія Гутарук.

Наталія Кідалова – випускниця Програми обміну США SUSI Інституту Американістики «Доступність та справедливість в освіті та суспільстві США»; експертка інституційного аудиту пілотування критеріїв, інструментів та індикаторів якості освіти Державної служби якості освіти; спікерка міжнародних вебінарів; співавторка онлайн курсу «Розвиток громадянських компетентностей». Зараз вона поєднує вчителювання з координацією роботи Південного хабу всеукраїнської програми підтримки освітніх реформ «Демократична школа». Завдяки її активності школа виграла обладнання для smart-класу: 30 планшетів, інтерактивну дошку, 15 комп’ютерів та 10 ноутбуків.

– Я живий приклад того, що дива трапляються. Шалено щаслива, що я вчителька. Якби я не отримувала жодної копійки, я однаково ходила б на роботу. Все робити по любові – головний інгредієнт успіху. Мій досвід учителювання переважно казковий. Пам’ятаєте казку Андерсена «Принцеса на горошині»? Так от я – та горошина, яка не дає заспокоїтися, завжди надихає і учнів, і колег, і себе на вихід із зони комфорту, закликає не зупинятися і не задовольнятися тим, що є. Критичне мислення, емпатія, активне слухання, комунікативні навички, ситуативне лідерство, робота в групі, інформаційна грамотність – на мою думку, ці компетенції важливіші за знання граматичних правил або правильне відтворення подій, зображених у романі, – зазначила переможниця під час вручення.

Окрім звання найкращої вчительки країни Наталія Кідалова отримає 250 тисяч гривень, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та один рік безкоштовного навчання від «Освіторії». Також її ім’ям назвуть астероїд.

Нагадаємо, в минулому році перемогу здобув також учитель із Запорізької області Олександр Жук. Він викладає інформатику в Запорізькій спеціалізованій школі-інтернат «Джерело».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: