circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Мелітопольські діти-сироти отримали ключі від квартир

06.02.2018, 09:44

text
Поділитися:

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба побував у Запорізькій області з робочою поїздкою. Разом із головою облдержадміністрації Костянтином Брилем, головою облради Григорієм Самардаком, Мелітопольським міським головою Сергієм Міньком та іншими посадовцями вони вручили ключі від квартир мелітопольським дітям-сиротам, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За словами Миколи Кулеби, сучасна політика держави спрямована на те, аби жодна дитина не залишалась сиротою.

– Ще в березні минулого року під час Ради реформ Президент України Петро Порошенко наголосив, що одним із пріоритетів держави має стати піклування про дітей-сиріт. Особливо в напрямку виділення житла. Тож цьому питанню було приділено першочергову увагу. Ця проблема накопичувалась роками. Аби сироти не залишались без житла, в 2018 році заплановано виділення вдвічі більшої суми коштів, ніж торік. Окрему увагу буде приділено створенню малих групових будинків для дітей з інвалідністю. Сучасна політика держави полягає в тому, аби кожна дитина знайшла сім’ю. Щоб жодне маля не потрапляло до інтернату, а знайшло свою родину, – зазначив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Представник Президента подякував місцевій та обласній владі за активність та злагодженість дій щодо підтримки дітей-сиріт, та відзначив роботу з меценатами, які придбали меблі й обладнання для нового житла дітей-сиріт.

У 2017 році вперше за роки незалежності України виділено кошти з державного бюджету на придбання житла дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам із їх числа. За оперативними даними територіальних служб у справах дітей Запорізької області, на квартирному обліку перебуває 1479 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 16 до 18 років, а також осіб із їх числа у віці від 18 до 23 років.

У свою чергу, Костянтин Бриль підкреслив, що придбане житло є результатом злагодженої роботи всіх гілок влади.

– Те, що нині відбувається – не лозунги, а результат копіткої роботи. Багато років поспіль в Україні декларувалась та, на жаль, не завжди реалізовувалась турбота про дітей-сиріт. Сьогодні ми вручаємо ключі від квартир 12 молодим людям. Загалом у 2017 році з держбюджету було виділено 16 мільйонів гривень для придбання житла, і половина з них була використана саме в Мелітополі. Зважаючи, що в поточному році суму субвенції буде подвоєно, то значно більша кількість молодих людей отримає власне житло. Крім цього, хочу нагадати, що в Запорізькому регіоні діє обласна Програма з придбання житла для сиріт, фінансування якої ми також плануємо збільшити цього року, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону повідомив, що в області вже не перший рік діє обласна Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа, яка передбачає надання територіям субвенції з обласного бюджету на умовах 50% співфінансування з місцевих бюджетів для придбання, реконструкції житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від 16 до 18 років та особам із їх числа віком від 18 до 23 років.

У 2017 році на ці цілі було передбачено 1 млн. 335,790 тис. грн. субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на умовах 50% співфінансування. У реалізації обласної Програми, на умовах співфінансування, взяли участь девять територій та придбано 12 квартир/будинків для 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на соціальному квартирному обліку на відповідній території. Всього з обласного та бюджетів міст і районів області на ці цілі спрямовано 2 млн. 47, 372 тис. грн.

Зі свого боку, Мелітопольський міський голова Сергій Мінько повідомив, що у м. Мелітополь за 8 млн. 246 381грн було придбано 11 квартир та два приміщення для дитячих будинків сімейного типу. Крім цього, в 2017 році на суму 582 000 держсубвенції був придбаний один будинок у Мелітопольському районі.

Загалом у Запорізькій області завдяки оперативній та злагодженій роботі обласної, районних служб у справах дітей та місцевих органів влади за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у грудні 2017 року придбано 47 квартир/будинків для осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які не мають власного житла та перебувають на соціальному квартирному обліку на територіях свого проживання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: