circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Мелітопольський гуртожиток для дітей-сиріт отримає бюджетне фінансування

06.02.2018, 12:11

text
Поділитися:

Під час робочої поїздки до Запорізької області Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба та голова облдержадміністрації Костянтин Бриль відвідали КЗ «Мелітопольський соціальний гуртожиток» ЗОР. Цей заклад для дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років і осіб із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, які не мають власного житла, був створений у 2008 році за ініціативою Служби у справах дітей облдержадміністрації.

– Цей заклад існує вже майже 10 років. Тут працює соціальний педагог, який допомагає юнакам та дівчатам пройти соціалізацію, знайти роботу та навчитися повністю піклуватися про себе. Це гарний приклад турботи, продовження якого ми бачили під час вручення власних квартир, придбаних державним, обласним та міським коштами. Це приклад того, як дитина під наглядом держави може піти в самостійне життя. В Україні також існують інші гарні приклади соціалізації. Такі як центри підтримки сім’ї та дітей. Їх призначення – аби ці юнаки та дівчата могли створити власну родину. Можливо, в майбутньому такий центр з’явиться у Мелітополі. Проте спочатку в місті буде проведено оцінку та план створення відповідних закладів або послуг. У разі необхідності створення подібного центру, думаю, допоможе і область, і держава, – зазначив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

У свою чергу, підбиваючи підсумки відвідин гуртожитку, Костянтин Бриль розповів про плани розвитку цього закладу.

– Ми маємо об’єднувати зусилля державного та обласного бюджетів. Нині закладу потрібні кошти на розвиток. І в обласній раді ми маємо чималу депутатську підтримку. Найближчим часом нами буде прописано положення, аби 50% депутатських фондів використовувались на комунальні заклади відповідного округу. Вважаю, що це реально допоможе відповідально розвивати умови життя місцевої громади, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як повідомив директор комунального закладу Сергій Кириченко, створення цієї соціальної установи має на меті сприяння соціальній адаптації, забезпечення тимчасовим житлом 30 дітей-сиріт, які не мають власного житла. Подібні установи за рахунок коштів державного бюджету створені у 18 областях України і лише в Запорізькій області – виключно за рахунок коштів обласного бюджету. На сьогодні в гуртожитку проживає 21 особа. Всі мешканці працюють або навчаються. Проживання в гуртожитку безкоштовне. Всього за роки існування закладу тимчасове житло в ньому знайшли 142 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, і осіб із їх числа.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: