circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Мер Запоріжжя порушив ключові для міста питання в Офісі Президента

16.08.2019, 11:27

text
Поділитися:

Розвиток міської інфраструктури та розбудова запорізького летовища. Ці питання стали ключовими під час наради в Офісі Президента України, яку ініціював міський голова Володимир Буряк. До неї також долучились представники Мінфіну та Антимонопольного комітету. Говорили про особливості фінансування Запорізьких проектів за рахунок бюджету розвитку а також проблеми, із якими місто стикається при залученні інших джерел фінансування.

Скорочення бюджету розвитку та як результат – необхідність залучення додаткових інвестицій на розвиток міської інфраструктури, масштабні будівництва та глобальні міські проекти з розбудови міста. Із цими проблемами обласний центр стикнувся після прийняття ряду повноважень з боку держави. Однак фінансової підтримки наразі не отримують навіть захищені статті бюджету, кажуть у мерії.

Заступниця міського голови Валентина Малиш пояснює, делеговані повноваження, які не забезпечені фінансуванням з держбюджету, місто взяло на себе. Тож з кожним роком бюджет розвитку скорочується, і місто змушене залучати інвесторів та додаткові джерела фінансування.

Однак заручитися підтримкою додаткових джерел фінансування наразі не так просто. Через жорсткі правила, які регулюють отримання необхідних коштів від інвесторів, процеси опрацювання документів можуть тягнутися місяцями. Аналогічні проблеми торкнулися і будівництва нового терміналу Запорізького аеропорту, кажуть у міськраді. Валентина Малиш зазначає, наразі дуже важливо не затримувати процес будівництва, адже завтра вартість тих самих об’єктів буде значно вищою.

Близько місяця тому під час свого останнього візиту до Запоріжжя будівництво на запрошення міського голови Володимира Буряка відвідав Президент України Володимир Зеленський. Він підтримав ініціативу міста щодо розбудови летовища власним коштом. Тоді інформація про це з’явилась на офіційному сайті глави держави.

Тоді ж міський голова заручився підтримкою Президента у вирішення паперових питань, які гальмували хід будівництва. Зараз роботи на новому терміналі вже на завершальному етапі. Триває облицювання внутрішної частини будівлі, монтаж обладнання та облаштування привокзальної частини аеропорту. Однак через низку питань, темпи дещо знизились, кажуть представники аеропорту.

Заступник директора КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» Олексій Дубревський говорить, варто відзначити, що залишився менший обсяг робіт – благоустрій привокзальної площі завершується, на черзі – внутрішні оздоблювальні роботи та монтаж інженерних мереж, потім слід буде завести устаткування, виконати його наладку та запустити термінал в експлуатацію. Але не чесно казати, що керівництво аеропорту задоволено темпами робіт – останнім часом вони дещо знизилися, адже збився графік фінансування.

Питання розбудови летовища та зведення нового терміналу Запорізького аеропорту а також проблеми із якими стикнулися під час будівництва мер Володимир Буряк підняв на нараді в Офісі Президента. Участь у засіданні також взяли представники Мінфіну та Антимонопольного комітету. Працівники самого аеропорту кажуть, мають не аби яку надію на те, що ситуація таки зрушить з місця. Олексій Дубревський сподівається, що візит мера Володимира Буряка до Києва дозволить зняти усі обмеження і повернути фінансування до раніше затвердженого графіка.

По завершенні зустрічі міський голова Володимир Буряк прокоментував результат перемовин. Наголосив на конструктивності розмови та зазначив, місто комплексно підходить до розвитку власних повітряних воріт. Однак на всі плани міських коштів не вистачає. Тож зараз підтримка з боку держави є вкрай необхідною. Володимир Буряк говорить, з 2 вересня розпочнеться ремонт злітно-посадкової смуги. Міська влада сподівається разом із оновленою смугою та новим терміналом отримати великий аеропортовий комплекс, який дозволить і надалі залучати інвестиції. Під час перемовин із Офісом Президента, з представниками офісу Президента, а також із міністерством фінансів та Антимонопольним комітетом було знайдено шляхи для вирішення актуальних фінансових проблем.

Крім того, новий термінал сприятиме підвищенню як інвестиційної, так і туристичної привабливості міста, наголосив мер. Наразі вже ведуться перемовини про можливість відкриття ряду нових авіарейсів як всередині самої країни так і за її межами. Володимир Буряк зазначив, більше 20 авіаперевізників сьогодні бажають працювати із містом Запоріжжя і новим терміналом. А для міста Запоріжжя це надходження додаткових коштів до самого терміналу, а згодом – і до місцевого бюджету.

Міський голова зазначив, наступного тижня знову проведе у Києві ще одну робочу зустріч, аби вирішити усі проблемні питання. Це дасть можливість в строки завершити будівництво нового терміналу та розпочати роботу над іншими важливими для міста проектами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: