circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Міська влада запевнила в безпечності рідини для обробки під’їздів

01.04.2020, 08:46

text
Поділитися:

Запорізькі ОСББ почали безкоштовно отримувати засоби для дезінфекції будинків. У той же час у соціальних мережах поширюється недостовірна інформація, що ОСББ примушують обробляти будинки виключно цим засобом, який до того ж шкідливий для здоров’я, повідомляє портал міськвиконкому.

Зазначимо, раніше представники деяких запорізьких ОСББ неодноразово наголошували, що не мають можливості самостійно виконувати дезінфекцію під’їздів. Для цього у них відсутні кошти. Просили допомоги у міської влади.

Міська влада відреагувала на такі звернення. Була вивчена ситуація на запорізьких підприємствах, які мають можливість виробляти необхідні засоби. Допомогу місту надав Запорізький титано-магнієвий комбінат. У результаті вдалося досягти домовленості про те, що підприємство безкоштовно передасть міській владі необхідний розчин.

Його можуть отримати всі ОСББ, яким це потрібно. У той же час ОСББ може самостійно обрати засіб, яким у відповідності з діючими нормативами можна дезінфікувати будинки. Деякі з них розпочали робити це, закупивши все необхідне за власні кошти.

У відповідь у соціальних мережах почали поширювати недостовірну інформацію про те, що запропонований безкоштовний засіб шкідливий та не призначений для дезінфекції будинків.

Представники ЗТМК спростували ці чутки. За інформацією підприємства, гіпохлорит кальцію – один з побічних продуктів виробничої діяльності ЗТМК. Він утворюється при очищенні вапняним молоком від хлору газів, що виділяються і відходять при виробництві тетрахлориду титану і магнію. Цей дезінфікуючий засіб, якому властивий широкий спектр антимікробної дії, використовується для дезінфекції різних приміщень, включаючи лікарні, парадні житлових будинків. Наприклад, для дезінфекції одного під’їзду 10-поверхового будинку буде потрібно 10 л такої рідини.

Зазвичай ЗТМК реалізує гіпохлорит кальцію для споживачів за комерційною ціною, проте в даний час підприємство буде безкоштовно поставляти Запоріжжю дезінфікуючий засіб (щодня по 25 куб м дезінфікуючого розчину, що складає 25 тис. літрів).

Наголосимо ще раз. ОСББ ніхто не примушує використовувати саме цей засіб. Головна вимога міської влади – виконувати регулярну дезінфекцію будинків в умовах карантину. ОСББ може самостійно обрати для себе засіб та закупити його, якщо мешканців не влаштовує запропонований ЗТМК варіант.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: