circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Міська влада звернулася до парламентарів із проханням вирішити проблему “Запоріжжяобленерго”

04.10.2018, 22:18

text
Поділитися:

Час спливає, борги лишаються. Великі запорізькі промпідприємства винні “Запоріжжяобленерго” майже 2 мільярди гривень, кажуть в установі. Це не дозволяє вчасно сплачувати зарплатню енергетикам. Є й ще одна проблема – НКРЕ КП встановило нульовий алгоритм розподілу коштів. І всі надходження одразу перераховуються в Київ.

Вони виходили на мітинги, блокували дороги, влаштовували пікети та зустрічались з високопосадовцями. Працівники “Запоріжжяобленерго” всіляко намагались повернути собі гроші за роботу. У їхньої проблеми два чинники. Перший – нульовий алгоритм розподілу коштів. Через що всі гроші “Обленерго” йдуть до столиці на погашення боргів енергоринку. Відтак у підприємства не лишається коштів на виплату зарплати, придбання обладнання, спецматеріалів та палива. Другий чинник — величезні борги промислових підприємств за спожиту електроенергію. Насьогодні найбільшим боржником ПАТ “Запоріжжяобленерго” є ТОВ «Запорізький титано-магневий комбінат». Знімальній групі “Акцентів” вдалося додзвонитися до керівництва ЗТМК. Але директор комбінату Володимир Сівак надавати коментарі телефоном відмовився.

Друге місце в топ-3 боржників посідає “Кремнійполімер” – 168 мільйонів. Намагання отримати коментар виявилися марними. Третє місце серед боржників у “Радіоприладу” із майже 30-ма мільйонами. Телефони не відповідають.

У вересні на сесії міськради депутати прийняли звернення до Прем’єр-міністра України та до голови Фонду держмайна. В ньому висловлюють прохання вирішити проблему “Запоріжжяобленерго”. Пропонують таке:

Цитата —

1. Вжити дієвих заходів, спрямованих на прийняття Запорізького титано-магнієвого комбінату у власність держави та надати повного сприяння у цьому питанні.

2. Вжити дієвих заходів, спрямованих на погашення боргу Запорізького титано-магнієвого комбінату перед ПАТ «Запоріжжяобленерго», а саме в проекті Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік»

3. Передбачити додаткові кошти, які будуть спрямовані на погашення такого боргу. – Кінець цитати.

Таке ж звернення до Кабміну найближчим часом готуються прийняти й обласні парламентарії. Аналогічних звернень від влади міста та області було відправлено вже близько півсотні. Тим часом борги збільшуються а енергетики масово звільняються.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: