circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Міський голова закликав підрядників не зволікати із ремонтами житла

11.01.2018, 14:06

text
Поділитися:

Сьогодні міський голова Володимир Буряк провів нараду з керівниками підрядних організацій, які здійснюють роботи по ремонту житлового фонду. Це ті фірми, які в минулому році за результатами тендерів, торгів уклали договори на виконання робіт по ремонту житлового фонду, що фінансуються з міського бюджету, повідомляє прес-служба мерії.

Міський голова зазначив, що міська влада не має права залишати жителів міста з проблемами в житлово-комунальній сфері, які накопичувалися з роками.

У Запоріжжі налічується кілька тисяч багатоповерхових будинків різних форм власності. При цьому житловий фонд в середньому зношений не менше ніж на 60%. Більш ніж третини будинків зношені близько ніж на 80%.

– Всі ми прекрасно розуміємо, що мешканці, керуючі компанії ніколи не потягнуть капітальний ремонт будинків. Адже ці витрати довелося б включати в тариф на обслуговування житлового фонду. Саме тому ми виділяємо сотні мільйонів гривень з міського бюджету на вибірковий капітальний ремонт житлового фонду. Це ремонт покрівель, ліфтів, заміна мереж. Це було в 2016 2017 роках. Кошти закладені і в бюджеті поточного року, – зазначив Володимир Буряк.

Однак існують проблеми з освоєнням виділених коштів, своєчасним виконанням робіт на запланованих об’єктах. Це характерно і для 2017 року. За результатами минулого року залишилася велика кількість перехідних об’єктів в житловому фонді, де роботи не були завершені у встановлений строк.

Так виконання робіт по запланованих капітальних ремонтах покрівель склало близько 90%, заміні внутрішньобудинкових інженерних мереж – близько 70%, а по заміні водопідвищуючих насосів всього 42%.

Міський голова нагадав, що всі підрядні організації брали на себе конкретні зобов’язання. Вказувалися чіткі терміни завершення робіт. Відповідні обіцянки давалися і під час нарад, які регулярно проводилися в міськвиконкомі.

– Виникає просте питання. Чого бракує? Ви проводили проектування, експертизи, роботи. В результаті залишилися ваші перехідні об’єкти. Навіщо ви брали на себе зобов’язання, якщо не могли їх виконати, – сказав Володимир Буряк.

Керівники підрядних організацій повідомили, що перенесення термінів завершення ремонтів має і об’єктивні причини. Серед них необхідність коригування проектної документації, що виникла в ході робіт, нестача кваліфікованих фахівців з-за того, що багато робітників звільнялися протягом року, переходячи на іншу роботу.

– Ці проблеми виникли не сьогодні. Подібні питання існували у вересні, жовтні. Однак ви про них не говорили. Замість цього під час нарад заявляли, що роботи будуть завершені до 15 грудня. Якщо ви знали про проблему, то чому не шукали шляхів вирішення, наприклад, не залучали субпідрядників, – заявив Володимир Буряк.

Керівники підрядних організацій повідомили, що зараз роботи на багатьох об’єктах тривають і близькі до завершення. Цьому сприяють погодні умови.

– Сьогодні ви даєте чергові обіцянки, але чи будуть вони виконані? Коли ви завершите перехідні об’єкти? Тому приймаю таке рішення. Кожна підрядна організація повинна надати графік завершення робіт по кожному об’єкту. Термін завершення – не пізніш квітня, якщо роботи не пов’язані з підготовкою до опалювального сезону. Погодні умови сьогодні дозволяють вести багато видів робіт. При цьому вони повинні виконуватися з чітким дотриманням технології, контролем якості, – підкреслив Володимир Буряк.

Міський голова доручив директору департаменту з управління житловим господарством міської ради Сергію Польовому тримати питання виконання робіт по перехідним об’єктам на постійному особистому контролі.

– З кожного графік виконання робіт. З конкретними термінами. Поки роботи не виконані нові договори з цієї підрядною організацією укладатися не повинні. Вважаю, що так буде по чесному, хто б, що мені не говорив. Не виконаєте, не хочете працювати, то більше працювати з вами ми не будемо, – заявив Володимир Буряк.

Міський голова нагадав, що в 2018 році на ремонт житлового фонду з бюджету Запоріжжя виділено понад 380 мільйонів гривень. У тому числі і на будинки ОСББ. Місто продовжить фінансувати капітальний ремонт житлового фонду. Однак ці кошти повинні бути ефективно використані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: