circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Міськрада Запоріжжя закликала керівництво держави не закривати тубдиспансери

26.02.2020, 20:52

text
Поділитися:

У Запоріжжі створили міжфракційну депутатську групу Володимира Буряка “Єднання”. Таку заяву депутати зробили на сесії міськради. Окрім цього розглянули два звернення до обласної ради, Парламенту, Кабміну та Президента, а ще затвердили ряд бюджетних питань.

У сесійній залі міськради повсюди люди плакатами – це громадські активісти. Прийшли, щоб висловити свою позицію щодо закриття місцевих протитуберкульозних диспансерів. Вони можуть припинити свою роботу через оптимізацію медичної галузі. Голова громадської організації “Січова допомога” Олена Гула нагадала, у Запорізькій області зафіксовано смертельний випадок – від туберкульозу загинула дитина. Безхатченки з відкритою формою туберкульозу помирають на вулиці, тим самим заражають наших дітей.

Нині у Запоріжжі працюють чотири таких спец заклади, усі вони підпорядковуються області та приймають пацієнтів з усього регіону. Аби зберегти штат фтизіатрів та роботу диспансерів, за дорученням міського голови Володимира Буряка було підготовлено звернення до обласної ради, Кабміну, Парламенту та Президента. Про важливість цього питання з трибуни повідомляє міський голова Володимир Буряк: «якщо для цього буде потрібно співфінансування, то депутати облради відгукнуться на те, щоб 4 тубдиспансера, які є у Запоріжжі, не були закриті. У нас вже санстанції нема, епідеміологів нема, так давайте ж не допустимо хоча б того, що в нас зникли лікарі фтизіатри. Наша область і наше місто на 5 місці по туберкульозу».

Окрім цього депутати підготували ще одне звернення до державної влади. Воно стосується збільшення фінансування на ремонти та будівництво запорізьких доріг. Із державної субвенції, яку область отримала на оновлення магістралей, місту взагалі не виділили коштів. І така ситуація зараз не лише з дорогам. Держава не в повному обсязі надає гроші на освіту, медицину та закупку ліків. Міський голова Володимир Буряк нагадав, ми кожен рік спочатку робимо акцент на захищені статі, ми жодної програми не зменшили на сьогодні, тому якщо потрібно до цього залучати кредити, ми будемо це робити, але треба дивитися, щоб захистити ті питання, які виникають. Ми ще не розуміємо, у що нам обійдеться другий рівень медицини – сьогодні це від 300 до 500 млн. гривень.

Аби спільними зусиллями вирішувати усі питання, депутати створили у Запоріжжі міжфракційну групу Володимира Буряка “Єднання”. Очолив її Геннадій Наумов, його заступник – Олег Корольов. Депутат міської ради Геннадій Наумов запропонував всім колегам долучитися до групи, адже у всіх депутатів – одна мета, це зробити Запоріжжя гарним містом з розвинутою економікою, містом, з якого не хочеться виїжджати, містом, де можна себе знайти і реалізувати.

Володимир Буряк наголосив, наразі є великий шанс об’єднати зусилля, не дивлячись на політичну приналежність. Не на часі сьогодні ділитися, об’єднатися. І тоді ми зможемо відстоювати «містечковий патріотизм» міста Запоріжжя, громади і делегувати свої повноваження до обласної влади і Верховної Ради.

Також на сесії депутати обговорили ряд бюджетних питань. На що виділили кошти та які проекти рішень затвердили дивіться вже завтра у програмі Акценти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: