circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Міський голова провів нараду з керівниками лікарень щодо протидії Covid-19

12.10.2020, 18:45

text
Поділитися:

Підготовка запорізьких медзакладів до прийому пацієнтів із коронавірусом, а також можливі шляхи для зменшення кількості хворих. Ці теми стали ключовими під час зустрічі із керівниками запорізьких медзакладів, що визначені опорними в умовах пандемії.

Аби зменшити ризик поширення хвороби та за потреби надавати якісну медичну допомогу, ще навесні цього року із міської скарбниці виділили 100 мільйонів гривень. Кошти, зокрема, спрямували на закупівлю засобів індивідуального захисту, антисептиків та апаратів штучної вентиляції легенів. Наразі із 200 наявних приладів — більше половини зараховують до експертного класу.

Наразі у Запоріжжі опорними визначено 6 міських лікарень, які можуть приймати хворих на коронавірус. Це – друга, шоста, сьома та дев’ята лікарні, дитяча лікарня №5 і четвертий пологовий будинок. У медзакладах перепрофільовано понад півтисячі ліжок для прийому пацієнтів із коронавірусом. Госпіталізацію хворих важкої та середньої форми проводять згідно з медичними показаннями та вимогами Мінохорониздоров’я. Пацієнти із легкою формою хвороби мають лікуватися вдома.

Про ситуацію у лікарнях та готовність до прийому хворих відзвітували й самі медики.
Наголосили: найближчим часом планують обладнати ще 75 додаткових точок з централізованим постачанням кисню. Також будуть придбані додаткові кисневі концентратори.

Готові надавати необхідну допомогу і працівники первинної ланки. Крім того, на їхній базі створено спеціальні мобільні бригади для забору аналізів.

Як повідомили під час засідання, наразі дещо уповільнилися строки на отримання результатів від обласного лабораторного центру. Через наплив хворих установа не може впоратися із обсягами роботи. Аби вирішити це питання, міський голова доручив розробити програму зі створення міської ліцензованої ПЛР-лабораторії, яку забезпечать кваліфікованим персоналом.

Володимир Буряк наголосив, що у тих умовах, які склалися у звʼязку з пандемією коронавірусу, місто необхідно забезпечити власними інфекційними відділеннями для дітей та дорослого населення. Міський голова дав доручення профільному департаменту найближчим часом опрацювати це питання, аби закласти необхідні кошти в бюджет обласного центру наступного року.

Міський голова наголосив: запорізькі медзаклади мають не більше 3-х тижнів на забезпечення максимально допустимої кількості ліжко-місць із подачею кисню. Медики ж у свою чергу додали: аби зменшити ризик поширення коронавірусу, необхідно дотримуватися усіх карантинних вимог, що затверджені в Мінохорони здоров’я — носити захисні маски, користуватись антисептиками та уникати місць масових скупчень людей. У разі поганого самопочуття — залишатися вдома та тримати контакт із сімейним лікарем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: