circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Міський голова Запоріжжя прокоментував наслідки медреформи

27.04.2020, 13:12

text
Поділитися:

Міський голова Володимир Буряк на своїй сторінці у Фейсбук прокоментував наслідки медичної реформи для Запоріжжя:

«У місті, як і в усій країні, продовжується другий етап реформи системи охорони здоров’я.
З 1 квітня змінилися принципи фінансування послуг медичних установ вторинного рівня. Кошти виділяються виключно через Національну службу здоров’я України. Як і прогнозувалося, таке «реформування» швидко призвело до негативних наслідків: суттєвого скорочення фінансування, звільнень медпрацівників і соціальної напруги.

Нагадаю, що 2 місяці тому я акцентував увагу президентської вертикалі на проблемні перспективи, запропонував допомогу міста в співфінансуванні тубдиспансерів, які планувалися «під ніж». Але всі заклики та пропозиції було проігноровано.

У результаті сьогодні ми стикаємося з тотальною нестачею фінансування медичної сфери міста з центру – за різними видами послуг вона складає 30-70%, а це 400 млн грн! Наприклад, на лікування інсульту лікарня отримує 16 тис. грн. при реальній потребі в 30 тис. грн. Незрозуміло, що буде зі стоматологіями, на певні послуги яких передбачено по 9 (!) грн, а на інші – взагалі жодної копійки.
Тож наші медзаклади, які перейшли в формат некомерційних комунальних підприємств, стали банкрутами. Сума коштів, які виділяє НСЗУ, не покриває навіть зарплати, а про розвиток медзакладів і підняття зарплат медикам мова взагалі не йде!

Нагадаю, з екранів телевізорів протягом останніх двох років кожен міністр заявляв, що з 1 квітня держава буде оплачувати медичні послуги. При цьому механізмів співфінансування з міського бюджету не було розроблено через відсутність чіткого розмежування повноважень між державою та органами місцевого самоврядування.

Мало того, що в нинішніх умовах вишукати додаткові кошти в міському бюджеті досить важко, адже тільки на боротьбу з коронавірусом ми екстрено спрямували 100 млн грн. Крім того, щороку місто виділяє десятки мільйонів гривень на придбання обладнання, ремонти медзакладів, міські програми, зокрема заміни кришталиків, ендопротезування, зубопротезування… Та ще й не зрозуміло, як тепер допомогти нашим лікарням, не порушивши при цьому закон, щоб потім знову не прийшли «люди в чорному» й не вручили ще одну повістку, яку тільки й чекають, за що б вигадати.

Ще одне важливе питання – перегляд самих пакетів медичних послуг. Адже «за бортом реформи» виявилися багато з тих, що є вкрай необхідними. Зокрема, це стосується функціонування психіатричних установ, а також протитуберкульозних закладів, які місту довелося фінансувати – хоча це головний біль області, ми виділили з бюджету міста 10 млн грн. Крім того, до лікарень, які фінансуються НСЗУ, висуваються якісь надвимоги щодо обладнання. В умовах, коли за останні роки від держави не було жодної допомоги на його оновлення!

Тому я звернувся до центральних органів влади з вимогою терміново вирішити ці проблемні питання. Тільки перегляд бюджетної політики щодо медичної сфери, перегляд встановлених НСЗУ тарифів на медичні послуги дасть можливість зупинити шквал негативу як з боку лікарів, так і з боку пацієнтів. Ми не маємо права, особливо у час пандемії, допустити закриття лікарень, скорочення професійного персоналу, мотивації медпрацівників і погіршення якості обслуговування пацієнтів! Це призведе до тяжких наслідків».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: