circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Міський голова Запоріжжя взяв участь у засіданні Правління АМУ в Києві

28.08.2020, 18:31

text
Поділитися:

Справедливе формування місцевих бюджетів на 2021-ий рік, припинення тиску на органи місцевого самоврядування, а також шляхи подолання проблем, викликаних коронавірусом і корона-кризою. Такі питання обговорили у Києві на правлінні Асоціації міст України. У ньому взяв участь і міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, який звернувся до мерів українських міст з рядом ініціатив, покликаних поліпшити захист і спроможність місцевих громад.

Міські голови переконані, що саме місцеве самоврядування взяло на себе основний тягар відповідальності за протидію поширенню коронавірусу. Зокрема, завдяки зусиллям “Асоціації міст України” було спрощено процедуру закупівель ліків і медобладнання для боротьби з хворобою. Крім того, Асоціація ініціювала і домоглася якнайшвидшого ухвалення законодавчих змін, необхідних для оперативного й ефективного реагування на ситуацію, пов’язаної із пандемією.

На центральному та місцевому рівнях зробили чимало кроків для полегшення життя бізнесу в умовах пандемії та карантину. Але, разом з тим, значно знизилися надходження до місцевих бюджетів. Натомість державна допомога – так звана реверсна дотація — залишилися на рівні минулого року.

Як не дивно, Уряд склав із себе й одночасно поклав на бюджети місцевих громад додаткові фінансові обов’язки. Зокрема — щодо забезпечення закладів освіти всім необхідним для проведення навчального процесу в умовах карантину. А це — десятки мільйонів гривень, які необхідно відшукати в умовах гострого дефіциту місцевих бюджетів.

Ще одне проблемне питання – тиск з боку правоохоронних органів на місцеву владу. Пригадавши ситуацію, що цього року склалася навколо нового пасажирського термінала Міжнародного аеропорту «Запоріжжя», Володимир Буряк наголосив, що впродовж останніх місяців майже всі міські голови України потерпають від прискіпливої уваги з боку держави. Саме тому Асоціація міст України підготувала чергове звернення до центральних органів влади із закликом припинити вчиняти будь-які прояви тиску на органи місцевого самоврядування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: