circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Місцевій владі на Запоріжжі доручено своєчасно розпочати опалювальний сезон

03.10.2017, 09:47

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у селекторній нараді з питання готовності регіонів до опалювального сезону 2017-2018, яка відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Відкриваючи нараду, Геннадій Зубко наголосив, що старт опалювального сезону завжди має дві складові: технічну готовність об’єктів до підключення теплоносія та економічну, яка включає розрахунки підприємств теплоенергетики за природний газ та укладання договорів на постачання газу для виробництва теплової енергії.

– НАК «Нафтогаз України» з теплопостачальними підприємствами має укласти 2169 договорів на постачання природного газу. Із 1680 договорів, що надійшли до Нафтогазу, за станом на 27.09.2017 підписано лише 827. Ця робота має бути посилена, органи місцевого самоврядування повинні максимально включитися в цю роботу. Ми повинні чітко розуміти, що підписаний не тільки договір, а є оплата і отримана номінація на постачання газу. 13 обласних центрів уже отримали таку номінацію, – підкреслив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Урядовець також зазначив, що з прийняттям закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» на перший план виходить важливість обліку тепла. Люди мають платити справедливу ціну за реальний обсяг спожитого енергоресурсу. Середній показник встановлення лічильників тепла сьогодні по країні – 75,2%.

Геннадій Зубко підкреслив, що голови облдержадміністрацій і місцеве самоврядування повинні постійно контролювати ситуацію з температурним режимом, і у разі погіршення вчасно підключити соціальні й житлові об’єкти до тепла.

– Соціальні об’єкти — школи, дитсадки, лікарні — мають бути підключені до тепла у разі пониження температури у приміщеннях до 16 градусів, житловий фонд – при температурі нижче 8 градусів протягом трьох діб, — наголосив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що на 2 жовтня, соціальна сфера – школи, дитячі садки, лікарні – по Україні готова до опалювального сезону в технічному плані на 99,9%. По житловому сектору стан готовності — 99,4%.

Доповідаючи про стан підготовки до опалювального сезону в Запорізькому регіоні, Костянтин Бриль повідомив, що область фактично готова до його початку.

– За станом на 1 жовтня в Запорізькій області до опалювального сезону підготовлено 100% соціальної сфери – загальноосвітні, дошкільні навчальні заклади та лікарні. Підписано 982 акти перевірок, це 97%. Комплексна підготовка житлових будинків майже завершена і становить 99,6%. Підписано паспортів на 88%, інші в роботі в Держенергонагляді. Загальнобудинковими приладами обліку теплової енергії оснащено 82% багатоквартирних будинків, які приєднані до систем центрального опалення. На завершальній стадії підготовка котелень – 99%, – зазначив Костянтин Бриль.

Очільник регіону також повідомив, що за 2017 рік у Запорізькій області було спожито природного газу на суму 1,2 мільярда гривень, перераховано 1,75 мільярда гривень. Але у зв’язку з тим, що частина суми була зарахована як борги минулих років, зараховано 904 мільйони гривень. Тож офіційний рівень розрахунків за 2017 рік становить 73%. Загальна сума заборгованості за спожитий газ – 736 мільйонів гривень. На 27.09.17 договори на постачання природного газу укладені двома підприємствами із семи. Всі документи знаходяться в НАК «НАФТОГАЗ України». Заборгованість підприємств водно-каналізаційного господарства за спожиту електроенергію з початку року зменшилася на 12%. Тож динаміка позитивна.

Окремо Костянтин Бриль звернув увагу Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України на одну з основних проблем регіону, що викликає соціальну напругу. А саме, на ситуацію, що нині склалася на ПАТ «Запоріжжяобленерго». Неодноразові звернення з цього приводу були направлені обласною владою до Кабміну та голови НКРЕ.

– Через застосування Нацкомісією «нульового варіанту» стосовно обленерго на сьогодні накопичено заборгованість по заробітній платі в розмірі 110 мільйонів гривень. Унаслідок цього з підприємства звільнилися 500 працівників і ситуація загрозлива. З метою недопущення зростання соціальної напруги необхідно доручити НКРЕ передбачити у відповідному алгоритмі розподілу коштів гарантований мінімум рівня надходжень з поточного рахунку. На сьогодні обігових коштів на підприємстві немає, тож виникає складна ситуація із забезпеченням ремонтних робіт та входженням у зимовий період, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: