circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Містян вчили рятувати життя

15.07.2019, 10:33

text
Поділитися:

Як правильно зробити масаж серця та штучне дихання. Цьому запоріжців вчили на спеціальному тренінгу. Інструктори Товариства Червоного Хреста провели майстер-клас із надання першої домедичної допомоги. Тренінг поділили на дві частини — теоретичну та практичну.

Наприкінці робочого дня в центрі молоді людно. Тут волонтери організували майстер-клас із надання домедичної допомоги. Таких випадків, коли людина потребує негайної допомоги чимало, кажуть волонтери. Наприклад, людина потрапила у ДТП або знепритомніла у спеку. Як діяти при втраті свідомості – розповідають інструктори. Спочатку треба потягнути нижню щелепу вверх і перевірити дихання. Якщо воно відсутнє, слід зробити непрямий масаж серця і вентиляцію легенів. Для цього треба зімкнути руки, розмістивши їх посеред грудної клітки, і робити поштовхи. Таких поштовхів слід зробити 30. Після чого перейти до вентиляції легенів. Закинути голову постраждалого і підняти підборіддя. Великим і вказівним пальцями затиснути ніс і зробити 2 глибокі вдихи «з рота в рот». Такі дії на 10% підвищують шанс людини дочекатися лікаря.

Аби закріпити отримані знання, учасники тренінгу по черзі підходили до манекену та самі виконували серцево – легеневу реанімацію. Такий тренінг у центрі молоді організовують вперше. Але кажуть, планують і надалі влаштовувати такі майстер-класи. Адже вчасно надана перша домедична допомога може врятувати людське життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: