circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Містянам розповіли про сакральне значення вишивки на весільних рушниках

20.11.2018, 19:51

text
Поділитися:

Сакральні традиції українського народу – у рушниках. В обласній бібліотеці відкрилась виставка весільних рушників запорізької майстрині Тетяни Беляєвої. Секрети давнього народно мистецтва та обряди, пов’язані з ним, майстриня розкрила відвідувачам виставки.

Цілу колекцію вишитих весільних рушників в обласній бібліотеці представила майстриня Тетяна Бєляєва. Жінка вперше взяла до рук голку, коли їй було лише 3 роки. Зараз в колекції майстриня має десятки весільних рушників. Наприклад, один з них призначений для вінчання. Розповідає, на таких рушниках зазвичай дівчата вишивали квіти з насінням, що символізувало продовження роду. Поки дівчина вишивала рушник, вона міркувала про щастя у родині та майбутніх дітей. Потім пара зберігала рушник все життя.

Якщо у родині траплялися негаразди та непорозуміння, розповідає майстриня, вінчальний рушник діставали зі скрині та вивішували, біля нього запалювали свічки. Родина згадувала прожиті разом роки. І негаразди відступали. Також рушники вишивали і у родині майбутнього чоловіка. Або він сам, або його мати. На полотні обов’язково мали бути хліб, колосся та повні відра.

Про кожен із рушників своєї колекції Тетяна Беляєва може говорити годинами. У 2000 році навіть написала книжку про використання рушників під час весільних обрядів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: