circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Міжнародний проект “Баухаус-Запоріжжя” стартує в Запоріжжі

16.11.2017, 17:13

video text
Поділитися:

Ці будинки побудовані у 30-х роках ХХ століття. Вони створені в стилі архітектурного модернізму, що виник на початку минулого століття. Ці будівлі в місті звели паралельно з будівництвом проспекту та заводів. За статисткою, кожен другий тоді живу землянках та бараках. Саме на заміну їм і будували такі соцмістечка.

Саме аби привернути увагу до збереження цих будинків, у Запоріжжі і відбудеться Міжнародний проект “Баухаус-Запоріжжя”. До міста приїдуть фахівці з Європи, де збереглися будинки в стилі “модерн”. Наприклад, архівні фото початку минулого століття, зроблені в Німеччині. Тоді архітектори по всьому світу керувалися концепцією, яка заперечувала класичну архітектуру. І шукали нові форми.

Один з унікальних будинків архітектури модернізму — будинок за вулицею Незалежної України, 31. Він відомий майже на весь світ як “Круглий дім”. Побудований у середині 30-х років за проектом архітектора Лаврова. Майже 25 років тому в Круглому будинку оселилася разом із родиною Тетяна Зайцева. Свої перші враження жінка пам’ятає і досі.

Цей будинок цікавить багатьох. В рамках проекту приїхали сюди і київські громадські діячі. Кажуть, цей будинок — унікальний приклад довоєнної архітектури, який потрібно реставрувати.

А цe архівні світлини 20-30 років із забудови Запоріжжя. А також будинків модерністичної архітектури у Німеччині. Ці та інші фотографії, а також архівні відеоматеріали можна буде побачити на виставці, яка відкриється 18 листопада в арт-резиденції конструктивізму. Ще будуть суботники, воркшопи та інші заходи Сама ж конференція “Баухаус-Запоріжжя” відбудеться 19 та 20 листопада.

Анна Кулькова, Юрій Поворознюк

Телеканал “Z”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: