circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Міжнародний день боротьби за права жінок: історія та сьогодення свята

05.03.2021, 19:58

text
Поділитися:

Леся Українка, Марко Вовчок, Ольга Кобилянська, Олена Пчілка. І це не весь перелік українок, котрі боролися за свої права та руйнували стереотипи, що існували у суспільстві. У своїх творах письменниці розповідали про долю жіноцтва, заручниками якої і самі були. Адже на початку 19-го століття жінок не сприймали як рівню інтелігенції, до якої належали тільки чоловіки. Їм забороняли друкуватись українською, деякі брали собі псевдоніми та імітували чоловічий стиль написання, адже жінок-письменниць не надто схвалювало суспільство, кажуть філологи.

У 21-у столітті гендерні питання і досі не втрачають актуальності. За даними групи “Рейтинг” понад 60% українців вважають, що готувати — це суто жіночий обов‘язок. Більше половини опитаних також відносять до цього переліку й хатні справи.

За рівноправ’я між чоловіком та жінкою у Запоріжжі виступають місцеві активісти. Тіна Собко одна з них. Дівчина каже, гендерна нерівність і досі прослідковується в оплаті праці. В нашому регіоні в деяких спеціальностях чоловіки отримують на 30% більше, ніж жінки. Так само складно буває влаштуватись на роботу, адже дехто і досі думає, що лише жінки можуть виховувати дітей та сидіти з ними на лікарняному. Із початком пандемії проблеми гендерної рівності лише загострюються.

Активісти закликають суспільство не забувати, що історично восьме березня – це Міжнародний день боротьби жінок за свої права. А от дарувати жінкам квіти, солодощі чи допомагати у хатніх справах потрібно не раз на рік, а щодня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: