circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Музейні працівники ознайомилися з напрацюваннями мелітопольських колег

08.06.2018, 09:47

text
Поділитися:

У Мелітопольському міському краєзнавчому музеї, який позиціонує себе як відкритий, сучасний, динамічний, відбувся обласний семінар для директорів музеїв і заповідників з актуальних питань розвитку музейної справи.

Захід організовано Департаментом культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації за сприяння відділу культури Мелітопольської міської ради, а також за підтримки Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна могила» та Мелітопольського державного педагогічного університету.

Мелітопольський міський краєзнавчий музей є одним із провідних в області, де втілюються в життя новітні форми роботи. Зокрема, це інтерактивні екскурсії, відкриті уроки, презентації, квести, воркшопи, етикет-класи, студії боді-арту, вікторини, відтворення археологічних розкопок тощо. Постійно оновлюються експозиції, створюються нові виставки, , приділяється велика увага фондовій і реставраційній роботі тощо.

Музей бере активну участь у грантових програмах. Так, у 2015 році взяв участь у міжнародному проекті «TANDEM» спільно з Варшавським музеєм сучасного мистецтва. У 2016-2017 роках отримав грантову підтримку на реалізацію низки проектів: «Мелітопольські немелітопольці» в рамках програми ProMuseum та Goethe-Institut в Україні; «Музейний вихідний» за підтримки Британської ради та Мелітопольської міської ради, «Аrt & Scienes»; «Museum Ethno Fest» за підтримки Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International), Міністерства закордонних справ Німеччини та громадської організації інформаційно-дослідницького центру «Інтеграція і розвиток»; виставка «Моє місце» в рамках проекту «Моє місце – інтеграційні заходи для дітей-переселенців у південних областях України», підтриманого Міністерством закордонних справ Німеччини; обладнання сучасного інтерактивно-освітнього простору «MLT Museum Smart Room» у рамках Всеукраїнської програми «Арсенал Ідей України» за підтримки благодійного фонду «Мистецький арсенал».

Учасники семінару ознайомилися з освітніми програмами музею: «Священні символи моєї України», «Українська революція 1917-1921 років», «З нами – наша історія», «Зелений родовід» тощо; брендовою та іміджевою продукцією, зокрема збіркою наукових статей III відкритої регіональної науково-практичної конференції «Мелітопольські краєзнавчі читання», серією плакатів «Знай і люби свій край!» для оформлення виставки до Дня пам’яток історії та культури, рекламно-інформаційними флаєрами та банерами «Підтримай вікову традицію – приходь до музею!», до Дня підприємця «Вікові традиції», «Передове виробництво», «Сучасні технології»; афішами інтерактивної освітньо-виховної програми «Музейний вихідний»; буклетами «Міста-побратими Мелітополя» та «Птах року – 2017»; інформаційні листівками, пам’ятками до Дня захисника України та 75-річчя УПА, до Дня звільнення Мелітополя і України, до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій тощо. Силами музею організовано виставку «Золоті таємниці Кизиярської балки», де були представлені золоті знахідки з гунського поховання (м. Мелітополь). Долучилися учасники заходу до музейного свята «Щасливі діти в Museumland».

Завершився семінар екскурсією до Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна могила».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: