circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Мистецька спільнота Запоріжжя почала відновлення макета скульптури кобзаря

12.11.2020, 14:54

text
Поділитися:

Ніхто не знає, скільки насправді ця глиняна модель простояла в майстерні скульптора. Кажуть, близько 10-ти років, а може — і всі 20. За цей час фігура кобзаря дуже висохла та стала крихкою.

Тепер скульптуру треба зволожити та заповнити деталі, яких вже не вистачає. Вони або були втрачені, або робота не була закінчена. Реставраторам довелося створювати пальці рук та ніг кобзаря, згодом відновлять бандуру.

Внизу скульптури вже почали робити опалубку. Згодом туди заливатимуть досить товстий шар гіпсу та у такий спосіб просуватимуться догори. Коли форма буде готова, її розберуть, аби потім відлити вже одночасно всю скульптуру — ймовірно з бетону. У збереженні творчої спадщини видатного скульптора Владлена Дубініна допоміг міський департамент культури.

На шматках старої мапи, знайдених в майстерні, можна побачити місця, де колись планували встановити кобзаря. В цьому помаранчевому чотирикутнику на площі Фестивальній, де зараз ківш. Наразі розглядають кілька варіантів, один з них — на галявині біля Запорозького дубу після реконструкції. Проте форми дозволяють створити кількох кобзарів, тож насправді вибір необмежений.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: