circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На 70% об’єктів «Великого будівництва» виконано вимоги безбар’єрності

22.10.2021, 08:01

text
Поділитися:

За ініціативи Першої леді Олени Зеленської в Україні впроваджується Національна стратегія безбар’єрності. Згідно з нею, у Запорізькій області зараз перевіряють заклади громадського користування на предмет доступності для всіх категорій населення. Моніторинг проводять по десяти категоріям об´єктів, куди входять лікарні, заклади освіти, вокзали й інші публічні будівлі з високим соціальним навантаженням відвідуваності – загалом у Запорізькій області підлягають обстеженню 2403 об’єкти.

В першу чергу, ми провели моніторинг об’єктів соціального призначення, які створені в рамках програми Президента “Велике будівництво”. Проведено аналіз в межах програми дружини Президента Олени Зеленської щодо доступності їх для кожного громадянина. На 70% в області забезпечені всі умови для того, щоб людина, яка має особливі потреби і можливості, могла скористатися цими закладами. Ще на третину нам треба працювати і покращувати ці умови, в кожній громаді, на кожній території. Часткова невідповідність вимогам пов’язана з тим, що державні будівельні норми змінили у 2019 році, а проєкти, за якими реалізовувалось будівництво, було створено раніше. Але я гадаю, що це не виправдовує ситуацію, і ті, хто відповідає за те, щоб доступність була повною, мають ці всі недоліки ліквідувати та забезпечити людям доступні умови, – відзначив сьогодні під час брифінгу голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

В Запорізькій області сьогодні проживає 1 млн 678 тисяч жителів, в тому числі 124 тисячі – особи з інвалідністю, що становить 7%. А 4% осіб з інвалідністю пересуваються на візках. Важливим напрямом у створені безбар´єрного простору є постійний діалог обласної влади з об’єднаннями людей з інвалідністю. Так 24 вересня було організовано виїзд на три об´єкти «Великої реконструкції» – представники запорізьких спільнот осіб з різними видами інвалідності пройшли туристичними маршрутами разом з представниками обласної влади та висунули свої пропозиції стосовно покращення безбар’єрного простору. Як результат – були систематизовані претензії та побажання з боку цієї категорії запоріжців і спрямовані проєктантам для внесення змін.

За результатами моніторингу громадських будівель обласна влада розробляє план з усунення виявлених невідповідностей з конкретними строками виконання. І це перший реальний крок обласної влади на шляху реалізації політики безбар´єрності в Запорізькій області.

Окремо відстежують на відповідність вимогам інклюзивності будівлі органів влади.

Наслідками цих обстежень стануть рекомендації територіальним органам влади щодо усунення невідповідностей. Оскільки забезпечення безбар´єрності у будівлях, що були зведені багато років тому, потребує коштів, то основні роботи із досягнення інклюзивності розпочнуться наступного року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: