circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На базі трьох лікарень Запоріжжя обладнають ковідні госпіталі

25.10.2020, 09:48

text
Поділитися:

Під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Олени Теряєвої в режимі онлайн відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. Учасники засідання обговорили епідемічний стан на території Запорізької області, аналіз використання ліжкового фонду у лікарнях та забезпечення закладів охорони здоров’я, визначених для надання допомоги хворим на COVID-19, медичним киснем та засобами індивідуального захисту.

– На жаль, сьогодні ми вимушені констатувати різке погіршення епідемічної ситуації з розповсюдженням коронавірусної інфекції в Запорізькій області. Ми фіксуємо антирекорди по захворюваності на COVID. Лідерами із захворюваності є міста Запоріжжя, Мелітополь, Токмак, Оріхівський та Пологівський райони, – відзначила Олена Теряєва.

Як зазначила завідувач відділення організації епіддосліджень ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» Марина Колерова, стрімкий ріст захворювання фіксується з початку вересня, особливе занепокоєння викликає захворюваність дітей та медичних працівників. Всього захворіло 638 дітей та 655 медиків. Показник завантаженості ліжок, виділених під COVID, в області вже досяг 74,4%. У Запоріжжі зайнято 70% виділених ліжок під COVID. Якщо цей показник зросте до 75% та буде триматися 5 днів, то Запорізька область потрапить до «червоної» зони епіднебезпеки.

За словами в. о. директора Департаменту – начальника управління реформ та розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марини Воловик, зростає кількість захворілих, які перебувають на стаціонарному лікуванні, у тому числі, які потребують кисневої підтримки. Щоб збільшити кількість ліжок на лікування пацієнтів з COVID, прийнято рішення щодо перепрофілювання в Ковідний госпіталь трьох лікарень №2, 6, 7 у м. Запоріжжі, а також розгортання третього інфекційного відділення в багатопрофільній лікарні у Мелітополі на 100 додаткових місць. Таким чином, у чотирьох медичних закладах додатково може бути задіяно 310 ліжок для лікування хворих на COVID. За необхідності лікарні другої хвилі також можуть бути перепрофільовані для лікування хворих на COVID.

У разі додаткового розгортання ліжкового фонду, медичні працівники мають пройти підготовку та навчання для лікування хворих на коронавірусну інфекцію.

Для стаціонарного лікування хворих заклади першої хвилі повинні бути забезпечені киснем на 80%. Запорізька область отримала субвенцію з державного бюджету для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я в розмірі – 25 млн 151,6 тис. грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: