circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На честь ювілею області на Запоріжжі видали книги місцевих авторів

21.02.2019, 13:38

text
Поділитися:

В облдержадміністрації відбулась презентація книг, що були видані в 2018 році в рамках заходів «Програми сприяння розвитку інформаційної галузі області на 2016-2020 роки», яку реалізує коштом обласного бюджету Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. На захід були запрошені автори книг, більшість з яких є членами обласної організації Національної спілки письменників України.

Привітали запорізьких літераторів, видавців, науковців заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Лєван Шишинашвілі. Від депутатського корпусу, який вже два роки поспіль підтримує вітчизняне книговидання, на презентацію завітала депутат обласної ради Людмила Любім.

– Одним із основних засобів підтримки національного книговидання є підтримка видавців та літераторів органами влади. У нашій області на сьогодні успішно реалізується «Програма сприяння розвитку інформаційної галузі на 2016-2020 роки», у рамках якої і відбувається випуск друкованої продукції. Вже другий рік поспіль за ініціативи облдержадміністрації та за підтримки депутатського корпусу обласної ради в рамках цієї Програми виділяються кошти на видання книг місцевих авторів та суспільно значущої літератури. Важливо відзначити, що серед виданих книг є дві дитячі. Як батькові, мені важливо і приємно, щоб молоде покоління було знайоме з творчістю саме запорізьких авторів з дитинства. Також хочу підкреслити, як і минулого року, всі авторі запорізькі, та звісно всі книги видані українською мовою. Сьогодні радий бачити стільки вітчизняних авторів, митців за одним столом, гортати сторінки ваших творів. Бажаю вам творчої наснаги та натхнення, – зазначив Едуард Гугнін.

За повідомленням директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Лєвана Шишинашвілі, обласною робочою групою з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження у 2018 році було затверджено до випуску 16 книжкових видань загальним накладом 2450 екземплярів. У 2018 році на друк було виділено 365 тис. грн.

Гості презентації мали можливість ознайомитися з такими новими виданнями: «Збірка прози: До 70-річчя Запорізького обласного літературного об’єднання», «3бірка поезій молодих літераторів Запоріжжя», Валентин Терлецький «Збірка поезій», Олена Ольшанська «Книга поезій», «Книга для дітей. Казки» Олени Шевчук, Олександр Абліцов «Вибрані поезії», Віктор Чабаненко «Автобіографічні спогади», Марина Брацило «Збірка поезії», Микола Білокопитов «Вірші, байки, гуморески, пародії, фрази», Лариса Коваль «Збірка віршів», Володимир Віхляєв «Родовий Портал. Вірші», Михайло Буряк «Книга поезій», Вікторія Забава «Поезії для дітей», Олександр Медко «Про природу», Дмитро Кобалія «Стежками Новицького», Володимир Чоп та Ігор Лиман «Махновський рух у Північному Приазов’ї». Це не тільки творчі художні видання, але і цікаві наукові доробки, що вперше були опубліковані саме за підтримки обласної влади. Видання всіх книг присвячено 80-річчю Запорізької області.

Крім цього, з обласного бюджету було профінансовано видання «Путівник по Запорізькій області» тиражем 1000 примірників і монографії «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області» накладом по 100 примірників.

Голова обласної організації Національної спілки письменників України Олександр Медко подякував представникам обласної влади за плідну співпрацю і виокремив кращі книги з виданих упродовж 2017-2018 років. Зокрема книгу «Письменники Запорізького краю (кінець ХХ початок ХХІ століття). Антологія прози і поезії», що виборола Гран-прі на престижному щорічному запорізькому фестивалі «Запорізька Книжкова толока-2018».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: