circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На дні Дніпра запорізькі археологи віднайшли унікальний артефакт

23.06.2018, 11:37

text
Поділитися:

У пошуках османської галери. Запорізькі археологи повернулися з експедиції. Протягом двох тижнів шукали старовинний артефакт 17 століття. 20 років тому неподалік Херсону в одній із заток Дніпра знайшли військове судно. Тоді вдалося підняти лише гармати, посуд, сокири та інші предмети. Сама галера так і залишилася під водою. Зараз дослідження поновили. Там археологи знайшли ще 2 інші човни.

Цікаві кадри зафільмували запорізькі археологи. У затоці Дніпра неподалік від Херсону вони шукали турецьку галеру. Але замість неї виявили плоскодонне судно. Дослідники замальовують його план прямо під водою. Розповідають, це скоріш за все турецький байдак. Який перевозив вантажі. Та це не єдине відкриття. На відстані менше ніж 100 метрів від човна учасники експедиції виявили ще один.

Дослідники зазначають, обидва човни мають сліди пожежі. Отже можна зробити припущення, що судна затонули після якоїсь битви. Можливо від бою із запорозькими козаками. Поки обидва човни залишаються на дні Дніпра. Але дослідники повернулися з експедиції не з пустими руками. Дістали з води фрагменти посуду, цвяхи та скоби з човнів, шматки свинця. Також привезли люльку 17 століття, скоріш за все турецьку. Всі предмети археологи будуть досліджувати. Продовжать вивчати і знайдений байдак. На ньому знайшли фрагменти вапняку. Знахідку планують показати геологам, аби дізнатися звідки він походить.

Археологи у майбутньому планують провести ще одну підводну експедицію для дослідження човнів. До неї хочуть залучити студентів. Підіймати кораблі поки не планують. Адже для цього потрібні кошти.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: