circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Хортиці археологи знайшли сакральну споруду

04.09.2019, 17:54

text
Поділитися:

Таємниці історії. На Хортиці виявили культову споруду, якій майже чотири тисячі років. Це сталося під час досліджень території біля святилища у балці Каракайка. Зараз археологи здійснюють розкопки і сподіваються отримати цікаві знахідки

Великий кромлех — тобто коло з кам’яних плит, зверху яких насипані дрібніші камені, що забутовані. Діаметр — майже 10 метрів. Все це покоїться на стародавньому піску, який опинився на Хортиці ще в льодовиковий період. Окрім граніту тодішні будівельники використовували гастродіабаз. Це м’яка порода, з якої виготовляли сокири чи метальні камені. Археологи вже зняли більшу частину верхнього шару ґрунту, яким у піщаній дюні замело кромлех. Зараз вони очищують камені.

Першу кам’яну закладку поруч — вона трохи інша за формою та менша за розмірами — вдалося дослідити кілька років тому. На черзі – ця споруда. Поки що незрозуміло: що саме тут знайшли і що може бути під камінням.

Хто саме мешкав на Хортиці у ці часи – достеменно невідомо. Ймовірно, нелітописні племена бронзової доби, що тривала( на хвилиночку!) – тисячу років. Можливо, цей кромлех — згадка про стародавніх індоєвропейців — так званих арійців, що колись прийшли на ці землі. Проте підтвердили чи спростувати будь-яку з гіпотез можна буде лише після детальних досліджень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: