circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Хортиці створять меморіал запорізьких менонітів

11.06.2021, 09:57

text
Поділитися:

Під час пресконференції біля Музею історії Запорозького козацтва голова обласної державної адміністрації Олександр Старух розповів про новий історичний та культурний проєкт на Хортиці – створення меморіалу запорізьких менонітів.

Ще на початку року працівники заповідника “Хортиця” знайшли у фундаменті будівель на Верхній Хортиці надгробки з менонітських кладовищ. Вони зв’язалися з менонітською спільнотою у Канаді, знайшли далеких нащадків менонітських родин та приступили до спорудження лапідарію.

Цим проєктом ми показуємо, що розуміємо цінність кожної людини, кожного етносу, який колись жив на нашій землі, – зазначив Олександр Старух.

За словами директора Національного заповідника «Хортиця» Максима Остапенка, історія острова – складна і багатогранна, а однією із нових туристичних родзинок стане меморіал пам’яті запорізьких менонітів. Його планують відкрити 17 червня за участі представників посольства Канади.

Довідково. Меноніти – це протестантська деномінація, яка була заснована в Цюріхі в 1525 році під час реформації. Одним з головних постулатів менонітів була їх особлива соціальна позиція. Меноніти традиційно не визнавали судові тяжби, військову присягу і військову службу, що робило їх ворогами панівної церкви та держави. Через це багато менонітів поневірялись по світу, шукаючи кращої долі. Імператриця Катеринаі II маніфестами 1762 і 1763 років дозволила іноземцям селитися на вільних землях, піднімати сільське господарство та торгівлю. У 1788 році на хортицьку землю прибули перші переселенці зі Східної Прусії. А вже на початку ХХ століття в Хортицькому менонітському окрузі, що складався вже з 18 колоній по обидва береги Дніпра, налічувалося понад 130 промислових підприємств. За виробництвом сільськогосподарських машин Хортиця поступалась лише Москві та Варшаві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: