circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Хортиці відбулась акція з прибирання та сортування сміття

06.09.2021, 19:02

text
Поділитися:

Очистити Хортицю від сміття та навчитись його сортувати. Таку мету перед собою поставили організатори та учасники сімейної толоки у “Хортицькому лабіринті”. Активісти почали з малого – прибирали територію біля Дитячого оздоровчого центру “Чайка”. Усе зібране, що підлягає переробці, згодом утилізують.

З самого ранку Хортицею прогулюються люди з пакетами. Це учасники толоки у «Хортицькому лабіринті». Серед них і запорізька блогерка Тетяна Олійник. Каже, почала сортувати сміття понад півроку тому, пропагує екосвідомість і серед своїх підписників. Ділиться, коли почула про екоакцію ,одразу вирішила долучитися.

Організатори акції розповідають, вирішили влаштувати такий захід, адже прагнуть зробити довкілля чистішим, а Запоріжжя – комфортнішим для життя. Розпочали толоку зі знайомства та невеличкої лекції. Учасникам роздали пакети для сміття, розподілили людей по групах, аби одразу збирати і сортувати тару. Координаторка екосуботника Єлизавета Бреус зазначила, відсортоване сміття доправлять на переробку.

Представник ГО “Zero Waste ZP” Владислав Груба запевняє, у домашніх умовах можна сортувати дуже багато фракцій. А в лісі краще збирати три фракції – скло, пластик та алюмінієві бляшанки.

Аби зробити акцію ще і пізнавальною, для активістів працівники заповідника провели невеличку екскурсію “Хортицьким лабіринтом”. Таким чином, учасники не тільки прибирали територію, а й дізнались щось нове про природні і культурні особливості краю.

Старший науковий співробітник сектору охорони природи Національного заповідника “Хортиця” Сергій Василенко говорить, це новий об’єкт, проект якого був розроблений у 2017 році. На острові Хортиця надзвичайно багато покинутих садів сільськогосподарських угідь. І “Хортицький лабіринт” – це колишні покинуті сади. Експеримент полягав у тому, щоб перепрофілювати полезахисні лісосмуги з лісосмуг у мальовничі алеї. І сьогодні ці лісосмуги настільки цікаві, що можна навіть на декілька секунд уявити, що ви заблукали.

Усе зібране сміття, яке підлягає переробці, активісти передали на підприємство з утилізації. Наголошують, восени продовжать організацію таких екоакцій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: