circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Хортиці відновлюють дві стели на могилі Якова Гепнера

13.11.2020, 19:30

text
Поділитися:

Яків Гепнер заповідав поховати його разом з дружиною на власній землі. Тому могили його родини знаходяться осторонь цвинтаря. Тут же похований і його син, теж Яків Гепнер. Усі ці люди були видатними діячами свого часу і мали значний вплив на розвиток усього краю.

У 1890-му році, до сторіччя виходу з Пруссії, на могилі Гепнера поставили обеліск. Разом з двома стелами він нагадував про видатних менонітів до 70-х років минулого століття. Але потім з’явились нащадки та забрали пам’ятники до канадської провінції Манітоба, де створили меморіал. Могили залишились та були занедбані. Але історикам з Національного заповідника “Хортиця” вдалось отримати світлини та відновити дві стели.

Стели виготовлені з граніту. Щоб трьохсоттонні плити не впали, довелося будувати армований фундамент та бетонувати. Зараз вони повністю відтворюють вигляд оригіналів. Навіть написи на камені зроблені не лазером, а вручну. На їх виготовлення запорізьким скульпторам знадобилось 4 дні.

Згодом на Хортиці збираються відтворити і обеліск менонітам. Таким чином це місце має перетворитися на меморіальний комплекс, ставши ще однією історичною пам’яткою Запоріжжя. Наразі це єдине менонітське кладовище, яке досі збереглося.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: