circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Хортиці виявили поховання першого менонітського переселенця Якоба Геппнера

24.07.2020, 16:21

text
Поділитися:

Могилу відомого засновника менонітів Якоба Геппнера віднайшли на схилі балки Ганнівка поруч з житловими будинками. Орієнтиром для науковців стали фотографії його далеких родичів, на яких чітко було видно грушеве дерево позаду. Саме воно і допомогло схематично віднайти загублену пам’ятку. А коли розкопали, знайшли ще дві могили.

Втім весь меморіальний монумент звідси вивезли до музею в Канаду. Усе що залишилось від оригінального поховання — лише плита та каміння, яке тоді було фундаментом для огорожі.

Якоб Геппнер був похований на Хортиці в 1826 році у віці 78-и років, і лише зараз місце поховання знайшли. В 1973 році надгробки з могили та поховання його молодшого сина їхні родичі вивезли в Канаду. А саме місце могили стало захаращене й загублене в заростях та побутових відходах.

Втім на відновлення меморіалу науковцям бракує коштів. Допомогти з цим можуть і самі запоріжці, кошти на відновлення можна надсилати на рахунок UA543133990000026006055750012 з поміткою:“Благодійна допомога на “Менонітську спадщину”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: