circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На «InCo Forum-2017» обговорюють економічний розвиток громад

13.10.2017, 09:40

text
Поділитися:

У рамках ІІ міжнародного форуму «InCo Forum-2017», присвяченого актуальним питанням кооперації об’єднаних територіальних громад і бізнесу, відкрито три практичні панелі: «Посилення спроможності громад: європейський досвід і програми міжнародної технічної допомоги», «Підвищення енергетичної ефективності територій» та «Інтеграція у світове співтовариство та розвиток міжнародних коопераційних зв’язків», повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

У їх роботі взяли участь представники органів влади та територіальних громад, дипломати, українські й зарубіжні інвестори, власники бізнесу, експерти, представники проектів міжнародної технічної допомоги. В офіційному відкритті першої панелі взяла участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

– Дуже приємно, що другий рік поспіль обласний центр стає місцем зустрічі людей, які беруть участь у форумі. Саме зараз у державі активно впроваджується реформа децентралізації. Запорізька громада вже може говорити про успіхи, які бачить не лише область, а й уся Україна. Зокрема, цього року запорізькі об’єднані територіальні громади презентують власні стенди. Їм є що показати, існує багато досягнень та великий потенціал. Нині громади мають можливість знайти надійних партнерів для свого розвитку. Протягом року ми будемо реалізовувати проекти, які будуть започатковані сьогодні, – зазначила у вітальному слові Зінаїда Бойко.

Перший секретар представництва ЄС в Україні Бенедикт Херрманн відзначив, що нові територіальні громади, які наразі створюються в Україні, стають потужними центрами зростання бізнес активності.

– Сьогодні Україні, як ніколи, потрібне економічне зростання та сучасний розвиток. Наразі саме громади стають центром розвитку економіки та розвитку територій на місцях. На сьогодні в Україні ми бачимо перші кроки реформи з децентралізації, зокрема – позитивний досвід Запорізького регіону, – підкреслив Бенедикт Херрманн.

Учасники заходу обговорили питання необхідності посилення діалогу між владою та громадою, створення коопераційних економічних інституцій, залучення інвестицій у громади, стратегічного планування розвитку громад, соціальні аспекти децентралізації тощо.

Під час засідання панелі «Підвищення енергетичної ефективності територій» фахівці зосередилися на питаннях енергоефективності у громадах, досвіду та можливостостей застосування державно-приватного партнерства для проектів у сфері енергоефективності, інструментів упровадження інноваційних технологій у сфері теплопостачання та енергозбереження тощо.

У рамках роботи третьої панелі «Інтеграція у світове співтовариство та розвиток міжнародних коопераційних зв’язків» представники влади та бізнесу з різних країн порушили питання дипломатичної підтримки національного бізнесу за кордоном та партнерських відносин України з іншими країнами. Організатори переконані, що цей захід допоможе громадам обрати ефективний шлях розвитку, зміцнити економіку території, а бізнесу – знайти нові можливості та реалізувати успішні проекти.

Керівники компаній Запорізького регіону отримали широкі можливості для налагодження міжнародних контактів за допомогою В2В-перемовин з представниками торгово-економічних місій посольств іноземних держав, міжнародних організацій і бізнесменів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: