circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Мамай-горі археологи продовжують знаходити унікальні артефакти

05.08.2019, 14:23

text
Поділитися:

Скіфські скелети, наконечники стріл та давньогрецькі амфори. У Кам’янсько-Дніпровському районі досліджують Мамай-гору. Це -- унікальна історична пам’ятника, що налічує безліч поховань -- від Неоліту до пізнього Середньовіччя. Розкопки на місці тривають вже понад 30 років. Проте останнім часом археологи поспішають, адже море поступово знищує курган.

На березі Каховського водосховища височить Мамай-гора. Курган у розрізі нагадує листковий пиріг -- так багато шарів із похованнями різних епох. За 30 років тут знайшли близько тисячі могильників та дослідили — трохи більше двохсот. Одна з останніх знахідок -- скелет у похованні скіфів. Це 5-4 тисячоліття до нашої ери. Незважаючи на те, що майже всі могили вже давно пограбовані, у землі досі знаходять жіночі прикраси або наконечники стріл. Одна з найцікавіших знахідок цього археологічного літа – старовинна амфора для вина.

Хоча письмових свідчень про народи, які кочували Причорноморськими степами, дуже мало, але такі знахідки доводять -- Дике поле не було насправді диким. Щоб прискорити роботи, археологи залучили бульдозер, який знімає верхній шар ґрунту.

Поспішають не лише через чорних археологів. Хвилі Каховського водосховища поступово знищують величезні кручі Мамаєвої могили. За останні 30 років обвалилося майже 400 метрів берега. Вчені кажуть, зупинити руйнацію неможливо. Це обумовлено не тільки близькістю штучного моря, а й просіданням ґрунту. Та разом із землею, під водою зникають й унікальні пам’ятки Північного Причорномор’я.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: