circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Музей історії запорізького козацтва чекає велика реконструкція

08.04.2021, 18:35

text
Поділитися:

Музей історії запорозького козацтва відкрили у ʼ83-му. За тридцять років у закладі виконали часткову реконструкцію даху, який почав руйнуватись. Однак вже у 2015-му будівлю закрили через аварійність.

Руйнація споруди почалась з великих тріщин на даху, який є одночасно й оглядовим майданчиком, а також просідання самої будівлі.

Найбільша загроза була внутрішнім приміщенням, які знаходяться під дахом. Це фонди музею та екскурсійні зали. Під час злив їх постійно затоплювало.

Цього року ситуація у закладі може кардинально змінитись. Адже музей включили до держпрограми Мінкульту “Велика реставрація”. Проект оновленого комплексу ще готується. До його розробки залучені кращі фахівці країни.

Нині частина експонатів з музею переїхали до куренів на “Запорозьку Січ”, інші представлені на виставках в центрі міста. Більша частина цінностей законсервовані та зберігаються в фондах закладу. Нагадаємо, раніше Музей історії запорозького козацтва збирав по 250 тисяч відвідувачів на рік. Адже завдяки тамтешнім експозиціям можна було побачити усі етапи розвитку нашого краю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: